DSL Işığı Yanıyor Ama İnternet Yok

Aradım süper online'ı eve gelen internette bir sorun gozukmediğini söyledir bina içi kablo bakımı için ekip yollanacak dendi ama turktelekom elemanı zaten test yaptı ve internetin olduğunu söyledi kendi cihazı ile.
444 11 50 Diye vermiş olduğum numara ZyXel modem şirketinin numarası modemde bir sıkıntı ola bilir hatta size farklı bir tarayıcı ile denemenizi falan tavsiye edeceklerdir.

Hocam girdim arayüze şimdi ne yapacağım? İnternet erişim ayarlarında kullanıcı adı ve şifre diyor bu tam olarak nedir?
Servis sağlayıcısının size vermiş olduğu sözleşmenizde yer alan bilgileri giriniz diyorda tam ne anlamadım.
Müşteri hizmetlerinden aldım numara ve şifreyi ve kurulumu yaptım. İnternet ışığı yanıyor ama herhangi bir siteye giremiyorum.

Son düzenleme:
TTNET kullanıyorsanız TTNET'in size verdiği kullanıcı adı şifreyi girmeniz gerekiyor. İnternet de modem şifre girme diye pek çok videolu anlatım var. Bu videolardan yardım ala bilirsiniz.
Link1, Link2, Link3 bu linkler yardımcı olur umarım.

TTNET kullanıyorsanız TTNET'in size verdiği kullanıcı adı şifreyi girmeniz gerekiyor. İnternet de modem şifre girme diye pek çok videolu anlatım var. Bu videolardan yardım ala bilirsiniz.
Link1, Link2, Link3 bu linkler yardımcı olur umarım.
Girdim ve kurulumu yaptı ama hala herhangi bir siteye bağlanmıyorum.

Biraz bekleyin kullanıcı adı şifreyi doğru girdi iseniz modemde bir sıkıntı yok internet ışığının yanıp sönmesi ADSL ışığının sabit yanıyor olması gerekiyor. Burada bir sorun var ise belirtin.

Biraz bekleyin kullanıcı adı şifreyi doğru girdi iseniz modemde bir sıkıntı yok internet ışığının yanıp sönmesi ADSL ışığının sabit yanıyor olması gerekiyor. Burada bir sorun var ise belirtin.
Adsl sabit,internet yanıp sönüyor. Google'ı açmaya çalışıyorum internet bağlantısı yok diyor.
Doğru bilgileri girdiğinizden emin olunuz. Daha önce internet erişiminiz var mıydı? Yoksa ilk defa mı internet bağlatıyorsunuz?
Daha önce İnternet kullandım. Bir süredir sorun vardı gönderiye yazdığım gibi türk Telekom elemanı gelip halletti ve şuan modem sorunlu dedi bende modem değiştirdim.

Masa üstü Sağ alttaki internet erişimi'ne sağ tıklayıp sorun gider diyin ve mümkün ise WLAN ile telefondan bağlanmayı deneyin.

Buradan da girmiyor.
Dns sunucusu yanıt vermiyor dedi sorun giderde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-05-19-15-34-54-942_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-05-19-15-34-54-942_com.android.settings.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 29
Modem ışıkları normal servis sağlayıcıdan başka aklıma bir seçenek gelmiyor. Onlarda sıkıntı yok demiş, Aklıma başka bir çözüm gelmiyor 2 modem ile denediniz. Bunu servis sağlayıcınıza belirtin yetkili göndersinler derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı