DSL ışığı yanmıyor

atlasmetee

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. Yaklaşık 3 saat önce basıma gelen ve beni internetsiz bırakan durumdur. DSL kablosunu değişmeme rağmen hiçbir şekilde DSL ışığı yanmıyor. Son çare elektrik geliyor mu diye dilimle (?) denedim ve elektrik gelmediğini fark ettim. Ne yapmam gerekiyor? Servis sağlayıcım TurkNet.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dillinle anlayamazsın. Bir avometre ile ölç veya zil ile test et. Eğer elektrik yoksa Telekom portunu kapamıştır.

Daha önce ufak da olsa bir çarpma olmuştu ondan dolayı o şekilde söyledim. Telekom nasıl portumu kapatabiliyor ya?
Müşteri hizmetlerini arayıp durumu onlara bildirin.

TurkNet müşteri hizmetleri normalin dışında ama bildirdim geri dönüş yapmadılar daha. Kendim yapabileceğim bir cozum önerisi gelir umuduyla buraya yazdım.

Elektrik gelmiyorsa büyük ihtimalle binanın kutusunda bir sorun vardır servis sağlayıcısıyla konuşup onarmlarını talep edin elektrik gelmiyorsa sizin yapabileceğiniz bir şey yok eğer DSL kablosu prizden geliyorsa orayı açıp kontrol edebilirsiniz.

Hocam ev kaç yıllık? ve Hat kablosu apartman boşluğu gibi bir yerden geçiyor mu? Kablonun nereye gittiğini bulabilirseniz iyi olur.

DLS yanmıyorsa %99 Türknet kaynaklıdır. Aynısı başıma geldi 35 gün gelmedi internet Türk Telekom'a geçiş yaptım 1 gün sonra düzeldi aynı port olmasına rağmen.

Hocam ev kaç yıllık? Ve hat kablosu apartman boşluğu gibi bir yerden geçiyor mu? Kablonun nereye gittiğini bulabilirseniz iyi olur.

Apartmanda oturuyorum. 4 yıllık bir bina, duvar icinden geçiyor sanırım hat kabloları.
DLS yanmıyorsa %99 Türknet kaynaklıdır. Aynısı başıma geldi 35 gün gelmedi internet Türk Telekom'a geçiş yaptım 1 gün sonra düzeldi aynı port olmasına rağmen.
35 gün mü? Yuh. Umarım bu kadar uzamaz...

Geri
Yukarı