DSL telefon kablosunu CAT6 ile değiştirmek

Bir de izlediğim/okuduğum video/forumlarda mavi beyaz/beyaz kabloyu değiştirin diyen var ya da Turuncu/turuncu beyaz kabloyu değiştir diyen var VDSL kullanıyorum dediğim gibi bilgili olan yazarsa çok sevinirim.
Rengi çok önemli değil hocam. Sadece ayırt etmek amaçlı o renkler. Mavi-Beyaz kabloya ek yaparak örneğin Turuncu-Beyaz'da bağlayabilirsiniz.

Görünce cevap verecektir. Çok uzunsa etki eder, kaç m olduğuna bağlı.
Tamamdır abi daha görmedi sanırım
Birşey dikkatimi çekti direkten gelen kablonun içinde 4 tane ayrı renkte kablolar var renkler mavi, beyaz, siyah ve kırmızı normalde mavi beyaz kullanılır siyah kırmızı yedek olarak durur bizde de siyah kırmızı kullanılmış mavi beyazda hiçbir şekilde yanıt vermiyor sadece siyah kırmızıda yanıt veriyor sorun kablodan olma ihtimali var mı böyle bir durumda

Tamamdır abi daha görmedi sanırım
Birşey dikkatimi çekti direkten gelen kablonun içinde 4 tane ayrı renkte kablolar var renkler mavi, beyaz, siyah ve kırmızı normalde mavi beyaz kullanılır siyah kırmızı yedek olarak durur bizde de siyah kırmızı kullanılmış mavi beyazda hiçbir şekilde yanıt vermiyor sadece siyah kırmızıda yanıt veriyor sorun kablodan olma ihtimali var mı böyle bir durumda
Rengin önemi normalde yok ama mavi-beyazda çalışmaması ankastre kutusuna siyah-kırmızı bağlanılmış olmasındandır. Kutudaki renkleri de mavi-beyaz yaparsanız o zaman çalışır. Yani her 2 tarafta da aynı renklerin kullanılması lazım. @erengore henüz görmemiş olabilir.

Rengin önemi normalde yok ama mavi-beyazda çalışmaması ankastre kutusuna siyah-kırmızı bağlanılmış olmasındandır. Kutudaki renkleri de mavi-beyaz yaparsanız o zaman çalışır. Yani her 2 tarafta da aynı renklerin kullanılması lazım. @erengore henüz görmemiş olabilir.
Anladım abi çok teşekkür ederim

Arkadaşlar merhaba sonuç olarak anlayamadığım şey şu ki CAT6 kablosu standart telefon kablosundan daha mı hızlı? Değiştirirsek daha güzel sonuç alır mıyız? Bunu denemeden bilme şansımız var mı?
Örneğin ben 50 MB internet kullanıyorum şu an 43-44 bandında alıyorum bu 50 olur mu?

Arkadaşlar merhaba sonuç olarak anlayamadığım şey şu ki CAT6 kablosu standart telefon kablosundan daha mı hızlı? Değiştirirsek daha güzel sonuç alır mıyız? Bunu denemeden bilme şansımız var mı?
Örneğin ben 50 MB internet kullanıyorum şu an 43-44 bandında alıyorum bu 50 olur mu?
Cat6 kablosu uzun ömürlü ve verileri daha iyi ilettiği için tercih edilir. Şu an aldığınız değer 50 olmaz ama hattınızın alabileceği maksimum hız artar, değerler iyileşir.

Cat6 kablosu uzun ömürlü ve verileri daha iyi ilettiği için tercih edilir. Şu an aldığınız değer 50 olmaz ama hattınızın alabileceği maksimum hız artar, değerler iyileşir.
Abi dün elektrik gitti geldi hat değerlerim yükseldi bugün sabah gitti geldi geri eski haline döndü bunun amacı nedir kafayı yicem
Abi dün elektrik gitti geldi hat değerlerim yükseldi bugün sabah gitti geldi geri eski haline döndü bunun amacı nedir kafayı yicem
Şimdi ki hat degerleri

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-03-03-17-02-35-704_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-03-17-02-35-704_com.android.chrome.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_2022-03-04-11-18-57-303_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-04-11-18-57-303_com.android.chrome.jpg
    63,5 KB · Görüntüleme: 47

Şimdi ki hat degerleri
Hattınızda problem var. Ben yine kabloda sorun olduğunu düşünüyorum. O kadar hat zayıflaması normal değil. Ekip isteyin kontrol etsinler.

En son ekip aradı alt yapı çalışması var sizin orada ne zaman biteceğini bilmiyoruz böyle kullanmak zorundasınız dediler
Umarım doğrudur. Bir süre bekleyin bakalım, inşallah iyileştirici adımlar atarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı