DSÖ: 2021 ortasına kadar geniş çapta aşılama beklemiyoruz

Dünya Sağlık Örgütü, önümüzdeki yılın (2021) ortasına kadar koronavirüse karşı geniş çapta bir aşılama beklemediğini belirterek, aşıların etkinliği ve güvenliği konusunda yapılan titiz kontrollerin önemini vurguladı.

Sözcü Margaret Harris, Cenevre'deki bir brifingde gazetecilere "Gelecek yılın ortasına kadar yaygın aşılama görmeyi beklemiyoruz" dedi. Aşı klinik deneylerine atıfta bulunarak, "3. aşama daha uzun sürmeli çünkü aşının gerçekten ne kadar koruyucu ve güvenli olduğunu görmemiz gerekiyor." diye ekledi.

Durum ortada, tedbirsiz çok. Onlara aşı bulunsa ne yazar? Bu kafayla vaka sayıları daha çooook artar.
Ben zaten kendime ve aileme aşı yapılmasını istemiyorum. 80'lerde Rockefeller'ın bağışladığı aşıların neslimizi kırma amaçlı olduğu teorisini duyduktan sonra böyle şeylere sıcak bakmamaya başladım. Umarım herkes aşı vurulur da benim ve ailemin aşı vurulmaya ihtiyacı kalmaz. :)
Anlaşılan Rockefeller tayfası yine geldi.

Bu mantığa göre o zaman teknolojinin kendisi Rockefeller'ın karanlık oyunu, bütün teknolojik gelişmelere karşı çıkmak gerekli o zaman. Var mı böyle bir mantık?
İyi uykular dostum.
Bence size Nygma ile iyi uykular.

Dur daha çocuklarının çocukları olacak, onların çocukları, sen sanıyor musun direk seninle uğraşıp amaçlarını belli edeceklerini? Büyük ihtimalle sen ölmeden önce bile uyanamayacaksın.
Bulutta da S*x yazıyor mu?

@Sylveon mevcut durumda okulların ya da üniversitelerin açılması doğru olmaz. Artma trendine girmiş bir pandemi var hâlâ ülkemizde.

Okulların açılmasını sadece öğrenci olarak düşünmeyin, beraberinde bir insan hareketliliği oluyor.
Okullar açılmasın ama öğrenciler tatil yerleri, AVM, kafe gibi yerlerde eğlensin o zaman?
Kafan güzelmiş güle güle kullan.
Güzel bir uygunsuz üslup hayırlı olur size artık.

Okullar açılmasın ama öğrenciler tatil yerleri, AVM, kafe gibi yerlerde eğlensin o zaman?

Böyle bir şey kastetmedim. Ancak tanıdığım çoğu arkadaşım yazı bir şekilde değerlendirmeye çalışıyor. Kimsenin eğlenmeye vakit kaybettiğini görmedim pek. Ya hobi öğreniyor, ya alttan/üstten ders alıyor, ya da başka işler ile uğraşıyor. Yani boş durmuyor ve vaktini değerlendiriyorlar.

Şahsen bir kişi pandemi durumunda eğleniyorsa, rahatça geziyorsa; aynı kişinin okul zamanı okula geleceğini, derse katılacağını da düşünmüyorum ki katılmıyor zaten. Ben okula toplu taşıma ile gidip geliyorum ve yoğun bir hat, İstanbul'da her hat yoğun.

Kendime bulaşmasını geçtim, ailemdekilere bulaşması büyük problem demek. Bİrçok kişi için de böyle.

Kişi sorumluluğunu bilirse, dersin online ya da yüzyüze olması fark etmez. He, yüzyüze eğitim tabii ki de daha iyidir. Ancak bu durumda okulları açmak iyi olmaz diye düşünüyorum.
İleride düzgün bir meslek sahibi olmak için okula gitmemiz gerekiyor değil mi? Kimse gelipte uzaktan eğitim demesin.

İleride düzgün meslek sahibi olmak için diplomadan daha önemlisi kendini kontrol edebilmek, disiplin ve sorumluluk bilinci. Buna sahip bir insan her koşulda okulunu takip eder, dersini bitirir.

Son düzenleyen: Moderatör:
düzgün meslek sahibi olmak için diplomadan daha önemlisi kendini kontrol edebilmek, disiplin ve sorumluluk bilinci. Buna sahip bir insan her koşulda okulunu takip eder, dersini bitirir.
Doğru söylüyorsunuz ama okula gitmeden düzgün bir öğretim pek mümkün durmuyor.

Doğru söylüyorsunuz ama okula gitmeden düzgün bir öğretim pek mümkün durmuyor.
Sınava hazırlananlar için bir sorun bu aslında. Evde tek başına konsantre olmak, odaklanmak zor olabiliyor. Belki sınava girecek öğrenciler için bir düzenleme yapabilirler.

@SideWinder hocam, bu biraz öğrenci psikolojisine bağlı.

Bir de ben son sınıf olduğum için bu okulların açılıp açılamayacağına çok takılıyorum. Üzgünüm, ama şu an kendi menfaatimi düşünüyorum. Bencillik mi yapıyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı