DSÖ: 2021 ortasına kadar geniş çapta aşılama beklemiyoruz

Dünya Sağlık Örgütü, önümüzdeki yılın (2021) ortasına kadar koronavirüse karşı geniş çapta bir aşılama beklemediğini belirterek, aşıların etkinliği ve güvenliği konusunda yapılan titiz kontrollerin önemini vurguladı.

Sözcü Margaret Harris, Cenevre'deki bir brifingde gazetecilere "Gelecek yılın ortasına kadar yaygın aşılama görmeyi beklemiyoruz" dedi. Aşı klinik deneylerine atıfta bulunarak, "3. aşama daha uzun sürmeli çünkü aşının gerçekten ne kadar koruyucu ve güvenli olduğunu görmemiz gerekiyor." diye ekledi.

Birçok ülkede çıkan aşı haberlerinden bir sonuç gelmediği gibi, (ben de kaçırmış olabilirim), vaka sayıları artma eğilimi göstermeye devam ediyor. İkinci dalga gerçek gibi artık.

Maskenizi takın, dezenfektanları kullanın, sosyal mesafeye dikkat edin ve kendinizle ailenizi koruyun.

Sonumuz iyi olur umarım.

Dünya Sağlık Örgütü, önümüzdeki yılın (2021) ortasına kadar koronavirüse karşı geniş çapta bir aşılama beklemediğini belirterek, aşıların etkinliği ve güvenliği konusunda yapılan titiz kontrollerin önemini vurguladı.

Sözcü Margaret Harris, Cenevre'deki bir brifingde gazetecilere "Gelecek yılın ortasına kadar yaygın aşılama görmeyi beklemiyoruz" dedi. Aşı klinik deneylerine atıfta bulunarak, "3. aşama daha uzun sürmeli çünkü aşının gerçekten ne kadar koruyucu ve güvenli olduğunu görmemiz gerekiyor." Diye ekledi.

Ben zaten kendime ve aileme aşı yapılmasını istemiyorum. 80'lerde Rockefeller'ın bağışladığı aşıların neslimizi kırma amaçlı olduğu teorisini duyduktan sonra böyle şeylere sıcak bakmamaya başladım. Umarım herkes aşı vurulur da benim ve ailemin aşı vurulmaya ihtiyacı kalmaz :)

Geri
Yukarı