Dual mining için hangi miner tercih edilmeli?

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
3080 ekran kartımın RAM'leri çok ısınıyor (98 kadar çıkıyor). Dual mining yapıp bu sıcaklığın düşeceğini düşünüyorum. Hangi miner denediysem verim alamadım. Sürücü 512.15 NVIDIA. Siz Dual mining için hangi miner ve sürücü kullanıyorsunuz?

Hangi coini kazacağına göre değişir, ton kazacaksan lolminer kullanmalısın. Bu arada dual ile sıcaklıkların düşeceği fikrine nasıl kapıldın bilmiyorum, daha fazla güç çekecek kartın, aksina daha fazla ısınacak yani.
Ramlere binen yük azalıyor sanırım. Ben denemiştim dual hız düştüğü için ETH da ramlerde rahatlıyordu. Valla Ton yada ALP kazacağım, ETH ile beraber. Denemek istiyorum bu sıcaklıkları ya düşüreceğim yada ara vereceğim mininge.

Memory clock düşürdüm(-400), sıcaklıklar 5-6 derece düştü. 10 mhs daha az alıyorum buna değer.

Son düzenleme:
Ton + ETH yaptığın zaman bellekteki yük azalmaz aynı mhı veriyorsa. Ton çekirdeğe yüklenir ve çekirdek sıcaklığı artacağı için o sıcaklık bloğa iletilir ve senin bellek sıcaklığı bile yükselebilir blok sıcaklığı nedeniyle. Ben bizzat bunu yaşıyorum AMD kartlarımda.

Ton + ETH yaptığın zaman bellekteki yük azalmaz aynı mhı veriyorsa. Ton çekirdeğe yüklenir ve çekirdek sıcaklığı artacağı için o sıcaklık bloğa iletilir ve senin bellek sıcaklığı bile yükselebilir blok sıcaklığı nedeniyle. Ben bizzat bunu yaşıyorum AMD kartlarımda.
Çekirdek sıcaklığıyla ilgili bir problemim yok. 45-47 derecelerde geziyor. DDR6 bellekler fazla ısındığından 98 lere vuruyor oc ile. Şuan hızdan ödün vererek,92-94 e düşürdüm. Bu benim için yeterli bir sıcaklık. Hava sıcaklıkları dahada artınca ne yapacağız onu zaman gösterecek. Dual miningten verim alamadım. ETH değeri düşük veriyor, tonda düşük sanırım OC ayarlarından ve minerlardan kaynaklı. Çok sıcak bakmadığım bir konu ancak ram sıcaklığını rahatlatacaksa deneyebilirim.

Çekirdek sıcaklığıyla ilgili bir problemim yok. 45-47 derecelerde geziyor. DDR6 bellekler fazla ısındığından 98 lere vuruyor oc ile. Şuan hızdan ödün vererek,92-94 e düşürdüm. Bu benim için yeterli bir sıcaklık. Hava sıcaklıkları dahada artınca ne yapacağız onu zaman gösterecek. Dual miningten verim alamadım. ETH değeri düşük veriyor, tonda düşük sanırım OC ayarlarından ve minerlardan kaynaklı. Çok sıcak bakmadığım bir konu ancak ram sıcaklığını rahatlatacaksa deneyebilirim.
MH düşmesinin sebebi power limit veya sabit verdiğin voltaj ile alakalı. Power limiti artıtırsan mh kaybetmeden kazım yapabilirsin.

Çekirdek sıcaklığıyla ilgili bir problemim yok. 45-47 derecelerde geziyor. DDR6 bellekler fazla ısındığından 98'lere vuruyor OC ile. Şu an hızdan ödün vererek, 92-94'e düşürdüm. Bu benim için yeterli bir sıcaklık. Hava sıcaklıkları daha da artınca ne yapacağız onu zaman gösterecek. Dual miningten verim alamadım. ETH değeri düşük veriyor, tonda düşük sanırım OC ayarlarından ve minerlardan kaynaklı. Çok sıcak bakmadığım bir konu ancak RAM sıcaklığını rahatlatacaksa deneyebilirim.

Senin belleklere termal pad değişimi yapman gerekebilir. Pullsar ice Dragon isimli ürünü biraz araştır belki sıcaklığa çözüm olur.

Kart çok yeni daha padler kaliteli, sadece evimiz sıcak o kadar. Vram eksi Oc yaparak şimdilik sorunu giderdik bakalım ilerde ne olacak.

Geri
Yukarı