Dualboot Menüsünde Windows 10 Seçildikten Sonra Disk Yok Hatası

Sytra

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma uzun zamandır düşündüğüm Linux kurma işlemini yaptım. Linux Mint 19 sistemini ikinci diskim olan "D" sürücüsüne kurdum. UEFİ ile kurduğumu kontrol ettim ve UEFİ kurulumu yaptım. Ancak BIOS'da Boot seçerken iki farklı Boot seçeneği var. Birincisi Ubuntu olarak, ikincisi Windows olarak geçiyor. Bunlardan hangisini birinci seçersem, onun Boot modulü ile açılıyor? Sıkıntı burada devreye giriyor. Linux Boot ile girdiğimde, doğal olarak hangi işletim sistemine girmek istediğimi soruyor ve Linux'u seçersem açılıyor ancak Windows'u seçtiğimde "HD1 Bulunamadı" hatası veriyor. Boot seçeneklerinde birinci sıraya Windows Boot seçtiğimde hiç sormadan direkt olarak Windows açılıyor.
Sorum şu: Linux Boot ile Windows sistemine nasıl girebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
EasyBCD Uefi kurulumda bir işe yaramaz. Grub menüsünü onarman lazım. Live USB ile pc yi başlatıp Boot Reapir programını kullanarak grubu yeniden kur. Wikipedia da bu programın kullanılışı da yazıyordu. bootrepair

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı