DualSense için Xbox'tan vazgeçilir mi?

Hocam indirimde 350 civarına düşüyor o anda aylık 1 oyun alabilme durumum var.

Yani Xbox mu PS mi ( hangisinden vazgeçilmez anlayamadım)

Xbox'ın Game Pass gibi bir avantajı var. Daha iyisini PS zor getirir hatta getiremez. Getirirse de pahalı olur.

Herkese iyi forumlar. Yakın zamanda Xbox Series X almaya karar verdim. Game Pass, stok durumundan ve Forza oyununu çok merak etmemden dolayı Xbox mantıklı geldi (Forza hiç oynamadım ama videolardan çok beğendim) ama şimdi DualSense de hiç fena gözükmüyor ve spider-man oyunları da beni kendine çekiyor. İçimden DualSense'e sahip olmak aslında güzel olurdu diyor. Ama PS tarafında oyunlar gerçekten pahalı ve ayda 1 oyun alabilirim. Sizce DualSense için Xbox'tan vazgeçilir mi?

Not: Elimde PC var ama oyun oynatmıyor, yani Xbox oyunları PC'ye de çıkmış olması pek sorun değil. Benim için Forza Xbox tarafı oyunu, spider-man ise PS tarafı oyunu.

Hocam takas veya 2. el oyun şeklinde de oyun alırsanız size avantajı olur. Ayrıca PS5 sahipleri PS Plus aboneliği aldığında en iyi 20'den fazla PS4 oyunu (God of War vb.) Kütüphanenize ekleniyor. Bence PS5 alın.

Dualshock'ların üzerindeki dokunmatik yüzey de yeni özellik olarak gelmişti fakat sadece inFamous'ta kullanıldığını görmüştüm. Her oyunda kullanılacak mı bu önemli. Özellikleri güzel yoksa.
Dualsense güzel gamepad'dir. Ama sadece bir gamepad yüzünden tercihinizi değiştirmeniz çok şey etkileyebilir, pişman olabilirsiniz. Bütün şeyleri masaya koyun ve öyle düşünün.

Zor bir karar. Çok sık oyun oynuyor, indie oyunlar oynuyorsanız PS tarafında bir süre sonra oyun bulma zorluğu çekebilirsiniz. Özellikle indie oyunlar bile cidden pahalı, ve sadece dijital satılıyorlar, o yüzden ikinci el şansı da olmuyor. Ama PS4 döneminde birikmiş birçok AAA oyun var çok uygun fiyata bulunabilen. Eğer çok sık oyun oynamıyorsanız, biriken oyunlar sizi uzun süre götürür.

PS oyunları pahalı diyenlerin kaçırdığı bir nokta var, GamePass'te olmayan oyunların fiyatı neredeyse hep aynı PS ile Xbox'ta. GamePass'teki oyunlar ilginizi çekiyorsa ne ala, gerçekten güzel oyunlar var, yeni çıkacak Microsoft oyunlarının direkt eklenecek olması da büyük avantaj, ama oynamak isteyeceğiniz oyunların GamePass'te olmaması durumunda yine çok yüksek paralar vermek zorundasınız konsolda. Sanki GamePass ile Xbox'a ne çıkıyorsa oynanır gibi övüyor bazı arkadaşlar.

Senede 5-6 oyun anca bitiren birisiyseniz PS'nin fiyatları pahalı diye vazgeçmeniz saçma olur. Zaten şu an biriken 10-12 tane mükemmel oyun var. Siz bunları bitirene kadar yenileri çıkar, ucuzlar vs.

Burada önemli olan istediğiniz oyunlar, ve oyun oynayarak geçirdiğiniz zaman.

Xbox kontrolcüsü kötü olmasina rağmen daha mı mantıklı sizce? ( PS fanı değilim sadece yeni nesil kol ilgimi çekmedi değil 😂 )
Xbox kontrolcüsü kötü değil. Dualshock 4'den buna geçtim ve 1 haftada alıştım. Hayatımda kullandığım en rahat kontrolcü olabilir.

Herkese iyi forumlar. Yakın zamanda Xbox Series X almaya karar verdim. Game Pass, stok durumundan ve Forza oyununu çok merak etmemden dolayı Xbox mantıklı geldi (Forza hiç oynamadım ama videolardan çok beğendim) ama şimdi DualSense de hiç fena gözükmüyor ve Spider-Man oyunları da beni kendine çekiyor. İçimden DualSense'e sahip olmak aslında güzel olurdu diyor. Ama PS tarafında oyunlar gerçekten pahalı ve ayda 1 oyun alabilirim. Sizce DualSense için Xbox'tan vazgeçilir mi?

Not: Elimde PC var ama oyun oynatmıyor, yani Xbox oyunları PC'ye de çıkmış olması pek sorun değil. Benim için Forza Xbox tarafı oyunu, Spider-Man ise PS tarafı oyunu.

Hocam oyun alamıyorsanız PS'den vazgeçmek istemiyorsanız satılan 100 TL'lik 50,60 oyunlu hesap satın alabilirsiniz bir yer önerebilirim bende PS 4 aldığım da öyle yapacağım.

Hocam indirimde 350 civarına düşüyor o anda aylık 1 oyun alabilme durumum var.

Yani Xbox mu PS mi ( hangisinden vazgeçilmez anlayamadım)

Bu yıl Xbox'tan ben iyi exclusive oyunlar bekliyorum. Game Pass sistemide gayet iyi Series S + PS5 de yapabilirsiniz imkanlarınız el veriyor ise.

Bu yıl Xbox'tan ben iyi exclusive oyunlar bekliyorum. Game Pass sistemide gayet iyi Series S + PS5 de yapabilirsiniz imkanlarınız el veriyor ise.

Maalesef hocam beni aşıyor. Genelde yükle sil yapan birisi olduğum için Xbox'a karar verdim oyunları Game Pass'ten sürekli denerim.
Hocam oyun alamıyorsanız PS'den vazgeçmek istemiyorsanız satılan 100 TL'lik 50,60 oyunlu hesap satın alabilirsiniz bir yer önerebilirim bende PS 4 aldığım da öyle yapacağım.

Hocam pahalı yine de en iyisi bütçe dostu Xbox Game Pass.
Zor bir karar. Çok sık oyun oynuyor, indie oyunlar oynuyorsanız PS tarafında bir süre sonra oyun bulma zorluğu çekebilirsiniz. Özellikle indie oyunlar bile cidden pahalı, ve sadece dijital satılıyorlar, o yüzden ikinci el şansı da olmuyor. Ama PS4 döneminde birikmiş birçok AAA oyun var çok uygun fiyata bulunabilen. Eğer çok sık oyun oynamıyorsanız, biriken oyunlar sizi uzun süre götürür.

PS oyunları pahalı diyenlerin kaçırdığı bir nokta var, Game Pass'te olmayan oyunların fiyatı neredeyse hep aynı PS ile Xbox'ta. Game Pass'teki oyunlar ilginizi çekiyorsa ne ala, gerçekten güzel oyunlar var, yeni çıkacak Microsoft oyunlarının direkt eklenecek olması da büyük avantaj, ama oynamak isteyeceğiniz oyunların Game Pass'te olmaması durumunda yine çok yüksek paralar vermek zorundasınız konsolda. Sanki Game Pass ile Xbox'a ne çıkıyorsa oynanır gibi övüyor bazı arkadaşlar.

Senede 5-6 oyun anca bitiren birisiyseniz PS'nin fiyatları pahalı diye vazgeçmeniz saçma olur. Zaten şu an biriken 10-12 tane mükemmel oyun var. Siz bunları bitirene kadar yenileri çıkar, ucuzlar vs.

Burada önemli olan istediğiniz oyunlar, ve oyun oynayarak geçirdiğiniz zaman.

Hocam oynayacağım çoğu oyun Game Pass'ta var şansıma. Ellerinize sağlık gerçekten çok güzel anlatmışsınız. Lakin tek bir oyuna bağlı kalmayı sevmeyen birisiyim. Bu da PS için bol bol oyun almak demek. O yüzden Xbox'ta karar kıldım.
DualShock'ların üzerindeki dokunmatik yüzey de yeni özellik olarak gelmişti fakat sadece Infamous'ta kullanıldığını görmüştüm. Her oyunda kullanılacak mı bu önemli. Özellikleri güzel yoksa.
DualSense güzel Gamepad'dir. Ama sadece bir gamepad yüzünden tercihinizi değiştirmeniz çok şey etkileyebilir, pişman olabilirsiniz. Bütün şeyleri masaya koyun ve öyle düşünün.

O zaman ilk hafta güzel heyecanlandırır. Sonrası kenarda duran özellik diyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı