DualShock 3 bilgisayarda ses aygıtı olarak algılanıyor

Strazhar

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
B450 AORUS ELITE (rev. 1.x)
MSI GEFORCE GTX 1650 GAMING X
Kingston HyperX Fury 8GB 3200MHz DDR4 Ram (8x2)
Arkadaşlar merhaba. Benim Sony PS3 gamepad oyun kolum var ve eskiden USB ile bağlayıp oyun oynuyordum. Fakat belli bir süre sonra bilgisayarı formatladım ve bilgisayar aygıtı ses aygıtı olarak görmeye başladı ve bunu bir türlü çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    7,6 KB · Görüntüleme: 93
Release ScpToolkit v1.6.237.16008 · nefarius/ScpToolkit

Bu programı indirip kurun. Daha sonra Driver Installer programından sadece fotoğraftaki tikler seçili olacak şekilde yaptıktan sonra cihazınızı listeden seçip Install butonuna basın. Bittikten sonra tak çıkar yapıp PS tuşuna basın. Balon sesi geliyorsa tamamdır.

Dosya Ekleri

• indir.png
    indir.png
    70,8 KB · Görüntüleme: 80
Dostum peki bunu indirdikten sonra tuşlar Xbox olarak mı yoksa PS olarak mı gözüküyor?
Xbox. Bu program PS kolunu yazılımsal olarak Xbox kolu göstermek için. Ama oyun içinde PS kolu seçme seçeneği varsa ve seçerseniz PS gibi olur.

Aslında öğrendikten sonra zor değil. A demek çarpı tuşu, b demek daire, x tuşu demek kare, y demek üçgen.

Deneyip bilgi vereceğim.

Release ScpToolkit v1.6.237.16008 · nefarius/ScpToolkit

Bu programı indirip kurun. Daha sonra Driver Installer programından sadece fotoğraftaki tikler seçili olacak şekilde yaptıktan sonra cihazınızı listeden seçip Install butonuna basın. Bittikten sonra tak çıkar yapıp PS tuşuna basın. Balon sesi geliyorsa tamamdır.
Çok teşekkür ederim işe yaradı. Kaç aydır bunla uğraşıyordum çok sağolun.

Sonradan tekrar kontrol ettim fakat yine olmamış. Disconnect olarak gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    5,2 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:

Geri
Yukarı