Rehber DualShock 4'ü Xbox'ta kullanma rehberi

memorishy

Hectopat
Makaleler
19
Yer
Giuseppe Meazza
Selamlar bugün sizlerle DS4'ü Xbox'ta çalıştıracağız. İstisnasız çoğu Xbox konsolunda bu yöntemi uygulayıp PS4 gamepadlerinizi kullanabilirsiniz. Wireless özelliği olması burada önemli nokta. Olmazsa dönüştürücülü kablolarla da yapabilmeniz mümkün.

ilk adım - Xbox uygulamasını Telefonunuza/Tabletinize/Bilgisayarınıza indirin:
https://www.microsoft.com/tr-tr/p/x...ı/9wzdncrfjbd8?activetab=pivot:eek:verviewtab

34cda7ac-fcae-4e7a-89b0-6a240800245e.jpg

Ben bu rehberde telefondan yapacağım. (internetinizin iyi olması önemli, bu nedenle LAN kablosu takılı bilgisayarlarda daha iyi çalışacaktır.)

ikinci adım - Xbox hesabınız ile giriş yapın:
Mevcut kullanımda olduğunuz XBOX/Microsoft hesabınız ile giriş yapın.

efb38c3e-0204-4075-9003-211f12f58b85.jpg

1e1450eb-2356-4af2-822e-3ba3dd79dab0.jpg

d0bcf36f-1724-47b5-b6dc-5e644c81cbb5.jpg

üçüncü adım - Xbox'unuzu bulun:
Normal şartlarda konsolunuzla bilgisayarınız/telefonunuz/tabletiniz aynı Wi-Fi'ye bağlıysa %100 otomatik seri numarasını bulup kendisi bağlayacaktır.
Eğer bulamazsa siz Xbox'unuzun arka kısmında bulunan seri numarası ile manuel bağlama yapabilirsiniz.
Görseller;
1) yeşil okun gösterdiği yere girin.

ed2d4615-05f6-4583-80ec-40152071a5b4.jpg

2) konsolunuz burada gözükmüyorsa "konsol ayarla" butonuna basın.

2f8beda0-0446-41af-817e-33921e02c394 (1).jpg

3) size uygun olan seçeneği seçip konsolunuzu ekleyin.

fab2ebaa-5fe3-4d09-8518-85e67d38cc32 (1).jpg

dördüncü adım - DualShock 4'ü bağlayın!
Eğer tablet veya telefonunuzdan bu işlemi yapıyorsanız. DualShock 4'ü Bluetooth ile bağlamalısınız. Bilgisayardan yapıyorsanız. Eğer Bluetooth adaptörünüz varsa veya anakartınız Bluetooth destekliyorsa bağlayabilirsiniz. Olmazsa Micro-USB çıkışlı şarj aleti ile bağlayabilirsiniz.
Bizim bağladığımız DualShock 4 arkadaşımın olduğu için şu an yanımda değil fakat size bağlamayı bir video ile göstereceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayara bağlıyorsanız size DS4 Windows uygulaması gerekecek. Onun linkini ve videosunu bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

son adım - Xbox'u uzaktan oynatma ile bağlayın.
Bunun için:
Telefonda yeşil ile gösterdiğim butona basıyoruz.

1.jpg

Bu cihazda uzaktan oynatmayı başlat diyoruz.

WhatsApp Image 2021-02-28 at 21.37.52.jpeg

Bilgisayardan yapıyorsanız ilk soldaki pencereden konsolum kısmını bulup, çevrimiçi yürütme kısmına basmanız gerekiyor.

fdfd.png

görsel:

1a51c985-85a0-4eb7-8b80-4ab73a95529f.jpg

Sonunda rehber geldi hocam. Güzel olmuş. Fakat anladığım kadarıyla direkt olarak değil de uzaktan oluyor. Bu şekilde Monster Pusat Pro da çalışabiliyor. Biraz uğraştıcı.

Sonunda rehber geldi hocam. Güzel olmuş. Fakat anladığım kadarıyla direkt olarak değil de uzaktan oluyor. Bu şekilde Monster Pusat Pro da çalışabiliyor. Biraz uğraştıcı.
Uzaktan oynama özelliğini bir nevi avantaja çeviriyoruz. Uğraştırıcı ama fena değil, gecikme 0..
Wait thats illegal.
Aslında bunun illegal olmaması lazım. İsteyen istediği konsolda istediği kontrolcüyü rahatça takıp kullanabilmeli. :)

Elinize sağlık.
Sağolun hocam. Sürprizbozanlarda bir sıkıntı olmuş affedin..

Yine de olması güzel. Sonuçta yan sanayi DS4 de çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı