Dubleks eve iki farklı internet sağlayıcısı bağlanırsa çakışırlar mı?

aldisefa

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 1200 AF
A320M S2H
8GB DDR4 3000 MHz ram
RX 570
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ablam üst katta kalıyor. Kendisi bizden önce TurkNet internetini taşıttırdı oraya. Ben de Netspeed nakil işlemlerini 2-3 gün önceden başlattım ama çakışır diye korkuyorum. Netspeed üzerinden altyapı sorgulama yaptığımda önceden 76Mbps gösterirken bugün 18Mbps gösteriyor ama port var diyor. Bilgili kişiler yardımcı olursa sevinirim.

Aynı altyapı üzerinden çakışacağı için hangisi önce bağlanırsa onu kullanabilirsiniz.

Önceden 76 görünen Netspeed, şu an dairenizin portuna TurkNet bağlandığı için ADSL portunu gösteriyor, bu yüzden 18 Mbps.

Hocam ben ablama internetini iptal ettirmesini söyledim dün akşam. Şimdi kontrol ettiğimde 76Mbps olarak gözüküyor. Hemen iptal oldu mu bilmiyorum ama tanıdık bir elektrikçiye Netspeed'in bıraktığı kabloyu bizim daireye bağlattırayım mı şimdi?

Ne kablosu bıraktılar? Kurulum ekibi gelmedi mi?

Hocam hat sahibinin ismi yazılı (annem) etiketli bir kablo bıraktılar kutunun içine. Kurulum ekibi ablanız iptal ettirdikten sonra kabloyu herhangi bir elektrikçiye taktırabilirsiniz dedi.

Hocam hat sahibinin ismi yazılı (annem) etiketli bir kablo bıraktılar kutunun içine. Kurulum ekibi ablanız iptal ettirdikten sonra kabloyu herhangi bir elektrikçiye taktırabilirsiniz dedi.
Ne biçim iş yapmışlar öyle?
Arayın, gelip taksınlar. İşlerinin sorumluluklarını alsınlar.

Ne biçim iş yapmışlar öyle?
Arayın, gelip taksınlar. İşlerinin sorumluluklarını alsınlar.

Hocam bağlayamadılar ablamın internetiyle çakıştı. 2 ay sonra taşınacağı için kablo çekmek istemedim dışarıdan. Biraz zor ve uğraştırıcı olur bizim için. Ablam iptal ettikten sonra ben kendim elektrikçi bulup bağlatacağım. Kendileri gelmeyecekmiş.

Hocam bağlayamadılar ablamın internetiyle çakıştı. 2 ay sonra taşınacağı için kablo çekmek istemedim dışarıdan. Biraz zor ve uğraştırıcı olur bizim için. Ablam iptal ettikten sonra ben kendim elektrikçi bulup bağlatacağım. Kendileri gelmeyecekmiş.
Ben de diyorum ki, bunların işi bu. Bugün yapamazlarsa yarın yine gelip yapmak zorundalar. Para harcamak ve para verdiğiniz hizmeti yapan adamların işini kolaylaştırmak istiyorsanız çağırın elektrikçi.

Kutuda yeterli port varsa iki ayrı bağlantı kullanılabilir. Atıyorum aynı ev içinde biri TurkNet diğeri Millenicom olacak şekilde 2 ayrı bağlantı olabilir. Hatta 3 ve 4'te olabilir. Tek sınır port sayısı.

Peki boş port varsa aynı ISS'den oluyor mu mesela 2 tane TurkNet gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı