Düğünlerde ve asker uğurlamalarında oluşan ses gürültüsü!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sokak veya salon her türlü gereksiz gürültüdür düğün benim için. Nefret ederim ve gitmem. Olur da evlenirsem düğün yapmamaya ant içtim.
O kadar da değil canım. Düğün salonları ne güne duruyor? Düğünsüz evlilik mi olurmuş? :)

Olur olur çok da güzel olur. Ona harcayacağım parayı keyfime harcarım (lütfen takılacak takı falan demeyin herkes biliyor ki düğün çok masraflı bir iş ve o takılan takılar hiç bir şey). Tamamen gereksiz dayatma, başka bir şey değil. Hani dünyanın en gereksiz şeylerinden birisi kimse kusura bakmasın gelenek falan değil gözümde benim.

Çoğu kişinin dediği gibi bu bir Türk geleneğidir. Bunu kimse değiştiremez değiştirmeye çalışanlar olsa da birçok şeyi.
İçimize giren yabancı veya içten dışa çıkmayan, içten yanmalı motorlardan dolayı memlekette sorunlar çıkıyor.
Rahatsız olanlar için Çinlilerin kolay icatları var pamuk gibi kulaklık gibi. Siz rahatsız oluyorsunuz ancak siz arabayla giderken sokaklarda insanların kafa şişirmesini dert etmiyorsunuz eğlenceyi dert ediyorsunuz. Ya da avazı çıktığı kadar bası açıp arabadan sokak ortasında veya yolda giderken müziği dışarı vermene bir şey denilmiyorsa diğer kişilere de karışmayacaksınız. Karışmayacaksınız diyorum ama konuda yine dile gelmiş ceza yok mu diye var tabi. Hem sokakta gidene hem düğünü açık havada yapana kuralları var ve buna uyulmadığında şikayet edildiğinde ceza veya eğlenceyi durdurmaya kadar yolu var.
Neyse yine absürt bir cevap yazan çıkacak ama öğrenin artık ülkeyi değiştirmeye çalışmayın, çok istiyorsanız kendinizi değiştirin. Çoğunluk rahatsız oluyorsa zaten ortamda sıkıntı çıkar ve bir şekilde kendi aralarında tatlıya bağlanır eğlence sahipleri arasında. Bu konu geçmişini bilmeyenler, gelenek göreneklerine sahip çıkmayanların rahatsız olduğu durumdur. Salon tut demekle olmuyor salonu tutmaya para gerekiyor büyük şehirlerde köy hayatı yaşan da var, şehirde doğup köy hayatını görmemiş olanlar da olduğu için birbirinize katlanmak zorundasınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşüncenize saygı duyarım ancak düğün yapılmalıdır. Olur mu öyle tatsız, tuzsuz evlilik? Hayatında bir kere evleneceksin. Onu da mutlulukla, oynaya oynaya geçir. Parası hiç önemli değil, yaşlandığınızda diyeceksiniz ki keşke imkanımız olsa da yapsaydık. Daha sonradan pişman olursunuz. Yani eşini o bembeyaz gelinliğin içinde kim görmek istemez ki? Ne güzel olur, değil mi? Kısacası kambersiz düğün, düğünsüz evlilik olmaz. :)

Çoğu kişinin dediği gibi bu bir Türk geleneğidir. Bunu kimse değiştiremez değiştirmeye çalışanlar olsa da birçok şeyi.
İçimize giren yabancı veya içten dışa çıkmayan, içten yanmalı motorlardan dolayı memlekette sorunlar çıkıyor.
Rahatsız olanlar için Çinlilerin kolay icatları var pamuk gibi kulaklık gibi. Siz rahatsız oluyorsunuz ancak siz arabayla giderken sokaklarda insanların kafa şişirmesini dert etmiyorsunuz eğlenceyi dert ediyorsunuz. Ya da avazı çıktığı kadar bası açıp arabadan sokak ortasında veya yolda giderken müziği dışarı vermene bir şey denilmiyorsa diğer kişilere de karışmayacaksınız. Karışmayacaksınız diyorum ama konuda yine dile gelmiş ceza yok mu diye var tabi. Hem sokakta gidene hem düğünü açık havada yapana kuralları var ve buna uyulmadığında şikayet edildiğinde ceza veya eğlenceyi durdurmaya kadar yolu var.
Neyse yine absürt bir cevap yazan çıkacak ama öğrenin artık ülkeyi değiştirmeye çalışmayın, çok istiyorsanız kendinizi değiştirin. Çoğunluk rahatsız oluyorsa zaten ortamda sıkıntı çıkar ve bir şekilde kendi aralarında tatlıya bağlanır eğlence sahipleri arasında. Bu konu geçmişini bilmeyenler, gelenek göreneklerine sahip çıkmayanların rahatsız olduğu durumdur. Salon tut demekle olmuyor salonu tutmaya para gerekiyor büyük şehirlerde köy hayatı yaşan da var, şehirde doğup köy hayatını görmemiş olanlar da olduğu için birbirinize katlanmak zorundasınız.
Olay tam da bu, daha başka nasıl açıklanabilirdi bilemem.

Gelenek, adet; ülkenin, milletin kendine has kültürünün simgesidir. Türk'üm diyorsan bunun senin geleneğin olduğunu bilip koruyacaksın yani bunun başka yolu yok. Çok rahatsız oluyorsan çözüm yolu belli, kulaklık gibi pamuk gibi.

Bu kafayla devam et paşam. :) Sonra Türkiye'nin halleri diye konu açarlar. Ne gerek var görüyoruz işte burada.
O konuları da ben açıyorum genellikle meraklanma.
Paşan felan değilim senin, ergen misin nesin konuşma tarzına bak.
Yorum yapma arkadaş, madem öyle beğenmiyorsun yorum yapma bu kadar basit.

Düşüncenize saygı duyarım ancak düğün yapılmalıdır. Olur mu öyle tatsız, tuzsuz evlilik? Hayatında bir kere evleneceksin. Onu da mutlulukla, oynaya oynaya geçir. Parası hiç önemli değil, yaşlandığınızda diyeceksiniz ki keşke imkanımız olsa da yapsaydık. Daha sonradan pişman olursunuz. Yani eşini o bembeyaz gelinliğin içinde kim görmek istemez ki? Ne güzel olur, değil mi? Kısacası kambersiz düğün, düğünsüz evlilik olmaz. :)
Yazdığım şey bununla alakalı değil ki..
Gürültü ile alakalı.
Onu evlenecek her iki taraf ister, ama kimse kimseye rahatsızlık vermeyi istemez sorsanız...

Sebebi ne olursa olsun kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Asker kutlamasından rahatsız olan biri de önceden askere gitti veya gidecek. Bunu da unutmamak ona göre yargılamak gerekir. Burada rahatsızlık duyulan şey gürültü, askere gidilmesi değil.

Sen beni tahrik edici konuşursan ben de senin anladığı dilde konuşurum. Boş yere uzatıyorsun konuyu. Aynı fikre sahip olduklarını kardeş karşı tarafta olanları düşman ettin neredeyse. Kendi fikrini savunmak için bin takla atmaya gerek yok. Bu konudan sonra kimse değişmeyecek. Herkes gene bildigini okuyacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı