Düğünlerde ve asker uğurlamalarında oluşan ses gürültüsü!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Desibel limiti ne? Örneğin 100 desibeli geçince polis mi basacak? Desibel limiti saçma olur. Belki vardır ama yalıtım yapılmalı.

Acikcasi bizi biz yapan özelliklerimizden biridir bunlar, ben de bu tarz gürültülerin taraftari degilim, ama bir sikayetim var mi? Acikcasi yok. :)

Bunlar kültürümüze girmis güzel etkinlikler diye düsünüyorum. :)

Almanya'ya sesi gitmiyordur hocam.:D Bizi biz yapan şeylerden biri ve kültürümüz o su götürmez. Yapılmasın da demiyoruz ama her işin bir düzeni vardı yani.

Evet bende rahatsız oluyorum. Sabah başlıyorlar akşama kadar. Sokakta. Düğün falan değil ha, suriyeliler oynamak için davul zurna çalıyorlar. Bu bir suç. Ne biliyorsun hasta insan var? Rahatsız oluyorum kardeşim.

Ya bir git işine. Beni daha tanımadan etmeden yargılıyorsun.
Sizi bu konuda yargılamadım ki yine bu konuda yargılamak için tanımama ihtiyacım yok, görüşünüz ortada.

Askere gidip bir daha dönememe ihtimali olan bir gencin bir gün de olsa eğlenme hakkını böyle hor görmeyin. Sizi o günden sonra rahatsız etmeyecek bir insan bırakın eğlensin, bir gece de uyumayıverin gidin sizde katılın arasına.

Düğünler genelde belirli alanlarda ve salonlarda yapılır zaten, sokakta yapılan gelini evden çıkarma tarzı şeyler olur. Sokakta nikah yada nişana şahit olmadım hiç.

Ben sokakta caddelerde yapılıp insanların rahatsız olmasını savunmuyorum. Demek istediğim bu kafası şişenlerin kendilerine gelince yapıp, başkalarına gelince sesleri çıkması.
Ne biliyorsun benim yaptığımı önyargıya bak önyargıya...
Bak işine hadi, git askerliğini yapta gel. Öyle gül oynaya oynaya yapılmıyor askerlikte.

Sizi bu konuda yargılamadım ki yine bu konuda yargılamak için tanımama ihtiyacım yok, görüşünüz ortada.

Askere gidip bir daha dönememe ihtimali olan bir gencin bir gün de olsa eğlenme hakkını böyle hor görmeyin. Sizi o günden sonra rahatsız etmeyecek bir insan bırakın eğlensin, bir gece de uyumayıverin gidin sizde katılın arasına.

Düğünler genelde belirli alanlarda ve salonlarda yapılır zaten, sokakta yapılan gelini evden çıkarma tarzı şeyler olur. Sokakta nikah yada nişana şahit olmadım hiç.
Profesyönel asker olan benim, askere kardeşlerimi kuzenlerimi gönderen de benim, patlamada şehit olan asker tanıdıkları olan da benim. Mevzu bu değil. Düğün, asker uğurlaması, sünnet için yapılan gürültü de mevzu.

Acikcasi bizi biz yapan özelliklerimizden biridir bunlar, ben de bu tarz gürültülerin taraftari degilim, ama bir sikayetim var mi? Acikcasi yok. :)

Bunlar kültürümüze girmis güzel etkinlikler diye düsünüyorum. :)
Bilmiyorum hoş değil. Almanya'da bu tür etkinlikleri yapan türkler var mı?

Almanya'ya sesi gitmiyordur hocam.:D Bizi biz yapan şeylerden biri ve kültürümüz o su götürmez. Yapılmasın da demiyoruz ama her işin bir düzeni vardı yani.
Rusya'da görmüştüm, onlarda korna felan yok, doğal olarak davul zurna da yok. Sadece araçlarda çakarlar var, lüks araçlarla konvoy yapıyorlar sessiz sakin. Herhalde yine öyledir. :)

Ne biliyorsun benim yaptığımı önyargıya bak önyargıya...
Bak işine hadi, git askerliğini yapta gel. Öyle gül oynaya oynaya yapılmıyor askerlikte.
Senden mi ögreneceğim askerliği armut. Bi' asker olmuş diye tavırlara bak sen. :) Bak işine git demekten başka bir şey bilmiyor. Yazık, cevap veremeyince...

Profesyönel asker olan benim, askere kardeşlerimi kuzenlerimi gönderen de benim, patlamada şehit olan asker tanıdıkları olan da benim. Mevzu bu değil. Düğün, asker uğurlaması, sünnet için yapılan gürültü de mevzu.

Boşverin, bakın tecrübe sahibisiniz. Bu yapılan "eğlencedir, kutlamadır"; gürültü olarak algılayan sizlersiniz bakış açınızı değiştirin. Kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur ancak bırakın bir gün rahatsız olmayın ne kaybedersiniz gerçekten?

Polisi ara. Gerekli ölçüm yapıldıktan sonra. Ceza kesiliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı