Düğünlerde ve asker uğurlamalarında oluşan ses gürültüsü!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Semih Demir sonuna kadar haklı. Yok bir gün katlanın falan diyenler var, düğünü yapan kişi için bir gün olabilir ancak ben buna bir kere katlanmıyorum. Ayda birden fazla olduğu bile oluyor. Düğününü, kutlamanı git salonda yap. Şehirde yaşıyorsun, yüzlerce insan duyuyor senin gürültünü. Hadi diyelim davul zurnaya katlandık, kornaya niye basıyorsun? Zaten trafikte gereğinden fazla basılıyor, bir de bunlarda basıyorlar. Her şeye "gelenek" deyip göz yummak da doğru değil. Her gelenek doğru değildir.

Aşırı derece de takıntılı bir insansınız belli. İki kişinin bir ömrünü birleştirmesi sizi niye bu kadar rahatsız etti anlamadım açıkçası. Ki bu düğün eğlence dediğimiz şeyleri rahatsızlık yerine mutluluk olarak algılasanız daha yaşanılabilir olur sizin açınızdan. Eski zamanlardan bahsettmişsizin, eski zamanlarda düğün dediğimiz şey 40 gün 40 gece yapılırdı. O kadar abartı olmasa da şimdikinden daha uzun bir süreye sahipti.
İnsanlar dört bir yandan sırf düğün için gelmiş, belki birbirlerini bir daha göremeyecek akrabalar bir arada olacak. Bir, iki korna mı sizi bu kadar rahatsız etti?

@Semih Demir 'e kısmen katılıyorum.. Düğün dediğin kısa ve öz olmalı.. Uzatılmasının hiçbir taraf için bir mantığı yok.. :D

Gürültü kısmına gelecek olursak, bence de çok gürültülü oluyor düğünler.. Bundan önceki oturduğum mahallenin aşağı mahallesinde Kürtler yaşıyordu.. (Burada yanlış anlaşılma olmasın.. Biliyorsunuz Kürt aileleri, çoğunlukla çok çocuklu ailelerdir.. Her birinin ortalama olarak 5-7 çocuğu olur..) Arkadaş bir yerde her gece mi düğün olur? Evet, olur.. Her gün, her gece biri evleniyordu.. Bir de aşağıda olduğu için ses direkt bize geliyor. (Bizim ev biraz dipteydi..) Uyku tutmuyor her gece.. Sıkıntılıydı yani. :D

Bence de düğünler salonda, kırlarda olmalı.. Ve fazla gürültü olmamalı.. Uzun da olmamalı yani. Olayın bir de damat tarafı var hani. Ondan diyorum.. :ıslık:

Asker uğurlaması konusunda ise katılmıyorum sana @Semih Demir.. O uzun ve güzel olmalı.. Son bakışlar, son gülüşler olacaktır belki de.. Uzun ve güzel olmalı yani.. :kararsız:

Ama her iki eğlencede de silah sıkılması mevzusuna tamamen karşıyım.. İğrenç bir ses. Ayrıca gereksiz mermi israfı.. Ve bir göz korkutmaca olarak görüyorum.. (n)

Edit: @Jira @Semih Demir Üslubunuzu koruyun lütfen.. Gereksiz bir tartışmanın içine girişmişsiniz.. Saygılar.. :)

Bunu da geçenlerde keşfettim. Konu düğün olunca paylaşayım dedim. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi ilk soru şu: İki kişinin ömrünü birleştirmesinden bana ne? Bana ne faydası olacak? Hadi asker vatanı korumaya gidiyor eyvallah da, diğeri beni neden ilgilendirsin ki?

İnsanlar mecbur mu onların gürültüsüyle yaşamaya? Nefret ederim gereksiz gürültü yapan toplumdan.

Aşırı derece de takıntılı bir insansınız belli. İki kişinin bir ömrünü birleştirmesi sizi niye bu kadar rahatsız etti anlamadım açıkçası. Ki bu düğün eğlence dediğimiz şeyleri rahatsızlık yerine mutluluk olarak algılasanız daha yaşanılabilir olur sizin açınızdan. Eski zamanlardan bahsettmişsizin, eski zamanlarda düğün dediğimiz şey 40 gün 40 gece yapılırdı. O kadar abartı olmasa da şimdikinden daha uzun bir süreye sahipti.
İnsanlar dört bir yandan sırf düğün için gelmiş, belki birbirlerini bir daha göremeyecek akrabalar bir arada olacak. Bir, iki korna mı sizi bu kadar rahatsız etti?
Tamam siz gidip dinleyin rahatsız olmuyorsanız ben rahatsız oluyorum ötesi yok. Cidden ne meraklısı varmış şu korna sesinin.

Hocam yanlış anlamayın ama nedense polemik olan konular hep sizden çıkıyor. @Semih Demir
Estağfirullah. Genelde gündem haberlerini paylaşıyorum, bu konuyu da toplumda belki birileride benim gibi düşünüyor olabilir diye açtım da rahatsız olmayan çok varmış yapacak bir şey yok.

Ben üslubumu bozmadım bozmamda. Arkadaş laf bulamayınca konuyu kavgaya çekiyor.
Kavgaya çektiğim felan yok. Tamam işine bak dedim, küfür yok, hakaret yok...

Şimdi ilk soru şu: İki kişinin ömrünü birleştirmesinden bana ne? Bana ne faydası olacak? Hadi asker vatanı korumaya gidiyor eyvallah da, diğeri beni neden ilgilendirsin ki?

İnsanlar mecbur mu onların gürültüsüyle yaşamaya? Nefret ederim gereksiz gürültü yapan toplumdan.
Maalesef aynen öyle.

Sokak veya salon her türlü gereksiz gürültüdür düğün benim için. Nefret ederim ve gitmem. Olur da evlenirsem düğün yapmamaya ant içtim.

Kalın kafalı olma bu kadar ya. Adam ister sever ister sevmez. Sen fikir almıyorsun direk adamlara sevdirmemeye yönelik tahrik edici mesajlar atıyorsun...
Aynen, o yüzden bak işine benimle muhattap olma.

Sokak veya salon her türlü gereksiz gürültüdür düğün benim için. Nefret ederim ve gitmem. Olur da evlenirsem düğün yapmamaya ant içtim.
Benimde zaten evlenme şansım yok. Mutluluklar dileriz yine de, ne de olsa bir günlük katlanmak (!) lazımmış felan... :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı