Technopat/ Sosyal Hakkındaki İlk ve Sonrası Düşünceleriniz- Yaşadıklarınız?

İlk başlarda sadece Technopat'ın YouTube kanalını hayranlıkla takip ederdim. Sosyal kısmının Forum olduğunu bilmiyordum. Daha sonra bir bakayım neymiş burası diye. Daha sonra bir sürü konu okudum ve bir sürü bilgi öğrendim. Ama farkında değilim ki, aradan 3-4 saat geçmiş :) Tabii kayıtlı değildim Sosyal'e.

3-4 saat hiç durmadan burada takılmamın sebebi kesinlikle şu ; Buranın ortamı çok güzel, insanlar çok yardımcı, saygılı ve yazdıkları mesajlar falan çok güzel. Yani bunu nasıl anlatayım bilmiyorum ama dediğim gibi işte ortamı o kadar güzel ki.. Çok güzel işte anlayacağınız :D Nasıl anlatayım bilemedim. Bir sürü bilgi öğrendim. Doğru zannettiğim ama aslında yanlış olan şeyleri öğrendim.

Mesela ESET çok iyi zannederdim fakat çöpmüş. :) 1 hafta burada takıldım. İnsanlar çok samimi, yardımsever, saygılı. Bende kayıt oldum. Patladı gitti :D Buraya ilk geldiğimde yöneticilerin çok sert cevap verdiklerini düşünüyordum nedense :D Neden öyle düşünüyormuşum hiç bir fikrim yok :) Artık bir gün bile Technopat'a girmezsem duramıyorum. 4 gün önce, 4 günlüğüne bir otele gittim ailemle.

Resepsiyon'a Wi-Fi şifresini sorup, tabletimden Chrome'u açıp Sosyal'e girdim :) Dediğim gibi kayıt olmadan önce 1 hafta geçirdiğim için çabuk ısındım ve kuralları okudum. Bu bana çok büyük katkı sağladı çünkü hiç yazım yanlışından Uyarı yemedim. Sadece 2 kere uyarı yedim. :) Türkçe kurallarına uymak ileride bana katkı sağlayacak.

Skype'dan arkadaşlarımla konuşurken bile Türkçe kurallarını uyuyorum. Hatta ve hatta insanlar yardım ederken o kadar güzel cümleler kuruyor ki, onları okumaktan konuşmamı ilerlettim :ROFL:

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnızca başlığa dayalı atılmış bir mesaj. Yani tam da Raporluk, ama etmeyeceğim.
Nedenler lütfen?
Aslında yazacaktım bir şeyler ama gerekli gereksiz fazla raporlanıyor ve hep de bana geliyor hedef benim gibi hissediyorum çoğu zaman. Yani biri yazar şu ürün nerden alınmalı, bu site iyi midir, şu bütçem var sistem toplayın, hayali sistem isteyenler... Gider ve gider böyle. Sistemler belli zaten her gün konu açılıyo ben de zamanında açtım fakat baktım önemli bir konu iken hayali sistem toplamalar insanlara daha hoş geldiği için onlara yoğunlaşıyorlar sonra fark ettim boşuna konu açıyorum baktım diğer forum sitelerinden öğrendim.

Benim bu forumdan fazla bir beklentim yok. Fazlasını veriyor, onu tartışmıyorum ancak beklentim yüksek olmadığı için ne hayal kırıklığına uğradım ne de herhangi bir sorun yaşadım. Genel olarak ciddiyete ciddiyetle karşılık veren insanlar olduğu için memnunum. Daha genç arkadaşlar ve daha büyük abiler ellerinden geldiğince ortak bir paydada buluşmaya çalışıyor. İstisnalar var ve her zamanki gibi tenzih etmek gerek. Yaşadığım tek sorun, iletişim sağlamaya çalışan ve bunda diğerleri kadar başarılı olamayan arkadaşların eleştirilme şekli. Bilgiden değil, üsluptan söz ediyorum. Pek yapıcı gelmiyor bana ama bu da bana düşmüyor zaten. Umarım zamanla düzelir ki düzelmeyecek bir sorun da değil.

Burayı nasıl bulduğumu hiç hatırlamıyorum :) İlk üye olduğum da ban yemiştim hemen, ban atan kişi @Murat5038 idi, ban atınca neden ban yediğimi mesaj olarak atıyordu :D O günden sonra aklımda hep iyi bir insan olarak kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı