Technopat/ Sosyal Hakkındaki İlk ve Sonrası Düşünceleriniz- Yaşadıklarınız?

İlk cezam/mesajım:
Falanca kişinin konusunu kirleterek R9 280X ve GTX 770'den hangisini tercih etmem gerektiği ile ilgili uzun bir mesaj yazmak olmuştu. Ayrıntılı şekilde uzun uzun yazmıştım ve dakikada bir sayfayı yenileyerek gelen cevapları kontrol ediyordum. 10-20 dakika sonra Mikail abi ağzımın ortasına bir tane geçirdi 1 gün sosyale giremedim. Mesajımın silinmesi de cabası.

Bu foruma üye olmam Ağustos 2014'te idi ama aldığım yüksek bedelli cezalar nedeniyle yeniden açtım :D Oraları pek karıştırmayayım :) Ne yalan söyleyeyim bazı cezalar var ki insanı bezdirdi. İlk işte o zamanlar bir bilgisayar toplama merakım vardı ve önerilerden yola çıkarak açmıştım konuyu bir de ne göreyim dan!!!

"Konu ile İlgisi Olmayan Konu Başlığı" cezası almışım. Nedeni de şu fiyat yerine işlemci ve ekran kartı adını yazmam gerekiyormuş :) Neyse işte o ceza da bitti aradan 1 ay filan geçti bu kez de aynı fiyatta her şey dahil sistem demiştim bu sefer de adı malum yönetici :) :) :) 2018'e kadar ceza verdi. Eee yeter artık dedim bir daha girmemeye karar verdim bu foruma.

Hatta gitti bilindik diğer forumlarda da kötüledim bu siteyi filan. İşte dediğim sistem toplama konularını diğer forumlarda da açtım ama çok geç gelen cevaplar bilgisizce atılan yorumlarla karşılaştım. Gerçi o zamanlar bile her ne kadar Sosyal'den nefret ettiysem de diğer forumlardan aldığım cevaplarla yetinemiyor, Technopat'ın her paylaştığı haberin altına aynı soruyu oraya da soruyordum.

Ama malum hem her soruyu oraya soramazsınız, hem de Sosyal gibi fazla fazla cevap gelmediği için yine güvenemiyordum. Sonra karar verdim yeniden gerçek adım ve kimliğimle Technopat Sosyal'e üye oldum, hala daha ceza almadım bunu başarı sayıyor ve siz değerli üyelere iyi Sosyal'ler diliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk cezam/mesajım:
Falanca kişinin konusunu kirleterek R9 280X ve GTX 770'den hangisini tercih etmem gerektiği ile ilgili uzun bir mesaj yazmak olmuştu. Ayrıntılı şekilde uzun uzun yazmıştım ve dakikada bir sayfayı yenileyerek gelen cevapları kontrol ediyordum. 10-20 dakika sonra Mikail abi ağzımın ortasına bir tane geçirdi 1 gün sosyale giremedim. Mesajımın silinmesi de cabası.
[Çözüldü] M5A97 EVO R2.0 anakarta uygun ekran karti | Technopat Sosyal. Merak ettim baktım. Az daha kanser oluyordum bakarken ama sonunda buldum. 6500 mesaj az değil :)Mesajım silinmiş kısmını okumamıştım hayal kırıklığına uğradım :) İlk mesajınız bu gözüküyor. Bir sürü yazım hatası var. Hemen rapor etmeyi düşünüyorum :D

Tamam konu dışına çıktım ama bazen böyle geyikler de gerekiyor. Özellikle "Diğer Konu Dışı" bölümünde biraz daha göz yumulması taraftarıyım böyle şeylere :kararsız:

Buraya üye olalı 2 yıl oldu. İyi kötü çok fazla dost edindim, ama hesabım silinince biraz üzüldüm. 1300 tane mesajım vardı ama, boşver dedim mesajı batsın. Aç yeni bir üyelik bak önüne. İyi ki açmışım, sizleri çok seviyorum Tehnopat :)

Technopat'a üye olalı neredeyse 2 ay oldu. İlk üye olduğumda sürekli ceza ve uyarı alıyordum. Başlarda çok kızmıştım ama şimdi 70 mesajı geçtim uzun süredir ne ceza nede uyarı alıyorum. Şimdilerde bütün yazdığım kelimeleri internetten teyit ediyorum. Hatta teyit kelimesine bile baktım biraz önce. :neşeli:

Yanlış hatırlamıyorsam Corsair yerine "corsair" yazdığımdan ilk cezamı yemiştim. Ama hiç hatırlamıyorum o anki duygularımı. Ne başka hesap açmayı düşündüm ne de forumdan gitmeyi. Zaten okuldan alışkın olduğum yazım kurallarını hiç yadırgamadım hatta hoşuma gitti. Bir de konularıma beklediğim yönde cevap alınca Sosyal benim için en baba forum oldu. Sonra bir ara da yetkili olmuştum bilirsiniz. Ancak yetkili olunca, tüm bu mesajlarla ilgilenmek zorunda olunca insan o zaman anlıyor neden kural olduğunu. En basitinden yine yanlış hatırlamıyorsam iki defa ceza yediğim Yazım yanlışı olan mesajı alıntılama. "Benim ne suçum var ya hatayı o yapmış" denilebilir en başta. Ancak alıntı yaparak ikinci bir mesaj kirliliği oluşuyor ki yetkili arkadaşların bu alıntıyı da düzeltmesi gerekiyor. Onları da düşünmek gerek. :)

Yani diğerlerinden farklı olarak buradaki insanların bir şeyleri gerçekten bildiğini fark ettim ve hala öyle. Başka forumlarda bir yere girdiğimde mesajlarda o kadar eksik/yanlış bilgi görüyorum ki kayıt olup düzeltmek istiyorum arkadaşların hatalarını. Hakikaten öyle. Falan filan derken üniversite sınavı sebebiyle pasif oldum, görevden de alındım ve Sosyal'de hala takılırım. :p

Daha bir konu açmışsın o da tam bir soru değil bana göre. Soruların çoğaldıkça yardım alırsın.
O anlamda değil aslında. Sınav döneminde oradan çok yararlandım. Sınavda iyi dereceler elde etmiş kişilere özelden veya forumdan pek çok soru sordum. Sınav bitti şu an da kazandığım üniversite/bölümle ilgili bilgiler alıyorum. Üye sayısının avantajı bunlar. Orada kimden yardım alacağını bilmek lazım sadece.

O konuda da o son soru cümlesini öylesine eklemiştim zaten, cevap verilmese de olur :)

Youtube sağolsun. İnsanlar ikide bir şikayet ediyorlardı. Ben kuralları okuyup üye oldum. Bu konuda sıkıntım yok. Donanım bilgimi geliştiren bir forum diyebilirim. [emoji4]

Geçen yaz tatilinde Technopat'ın Youtube kanalını takip ediyordum. Her seferinde Recep Baltaş sorularınızı Sosyal'de sorabilirsiniz diyordu. Ancak pek forumlarla alakam olmadığından ilgimi çekmemişti. Sonra videoları izleye izleye merak etmeye başladım. Bir gün dayanamayıp bakmaya karar verdim. Ayrıca videoları izleye izleye eski olan sistemimi değiştirmek için biraz bilgi edinmiştim. Tabii ki kendi sistemimi toplayacak kadar yeterli değildi. Bende buradaki arkadaşlardan yardım almak istemiştim. Daha sonra sınıf arkadaşım olan @brk35'ın da üye olduğunu öğrenince çok şaşırmıştım. Şimdi bakıyorum üye olalı 1 sene olmasına çok az kalmış. Fakat bana hiç öyle gelmiyor. Sanki dün gibi. :) Her neyse ilk cezam ise konu başlığı yüzündendi. :)

Yeni geldigimde konu açmıştım ve siftah cezamı almıştım. Türkçe konuşmamda sorun yok fakat yazmamda ciddi sıkıntılar olduğu için 2 defa da uyarı aldım. Yazım kurallarına biraz daha anlayışlı olunması dileğiyle. Forum güzel, paylaşımlar hoş fakat internetin özgürlük alanı olduğunu hatırlatmak gerek. Zaten ülke şartları mağlum
(Parası olan anlamaz veya anladığını zanneder) kafa dağıtmaya ve bilgi almaya, bilgi paylaşımı olan bir yerde askeri sistemdeki gibi bu kadar kural olması tabi düşündürücü.

Yeni konular

Geri
Yukarı