Düşmeyen Ping sorunu

megaraton

Hectopat
Arkadaşlar bundan 4-5 gün önce gayet güzel lol'ü oynuyorum pingim falan yoktu sonra aniden bir ping patlaması oldu ve o gün, bügündür 200-400 arası cok dengesiz bir şekilde yüksek ping oluyor.

İnternette 2 gündür ne yapacağımı araştırıyorum çoğu şeyi denedim fakat olmuyor interner sağlayıcısı desen arıyorum hiçbir şey anlamıyorlar. Pingtest yapınca 400ms'lere kadar çıkabiliyor ping.

Artık gerçekten sıkıldım bu işten kablosuz ağ kapalı vs modemde sorun yok bu gibi ufak şeyler değil sorun, başka birşey ama bulamıyorum sadece ping var durduk yere. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun internet kablosundan olma ihtimali var mı, hafif hırpalanmış bir şekilde ? Fakat öyle olsa bile internetin hızı etkilenir diye düşünüyorum pingi etkilemez bence.

Öncelikle Speedtest.net by Ookla - The Global Broadband Speed Test üzerinden bir hız testi yaparak paylaşır mısın?

Genel olarak kontrol etmen gerekenler;

1. Ev telefon hattı üzerinden internet alıyorsanız hatta parazitlenme vs. var mı?
2. Kablosuz bağlantıyı ve bu modemden bağlantı sağlayan farklı bilgisayarlar var ise devre dışı bırakmanız.
3. Ethernet kablosu ile bağlantı sağlamanız.
4. Dns ve ip adreslerinin otomatikte olduğunu kontrol etmeniz.
5. Daha önce proxy programı kullandınız mı?

Genel kontrolleri yapın. Sorun devam ederse söyleyin.

3284292968.png

Parazitlenme olup olmadığını bilmiyorum, nasıl kontrol etmeliyim bunu söylerseniz size olup olmadıgını söyleyebilirim? Kablosuz bağlantıyı tamamen kapattım evde başka pc yok telefondan filan da şuan kapattığım için kablosuz bağlantı imkansız. Bilgisayarım kablo ile bağlı modeme. Evet dns ve ıp otomatikte ve proxy programını daha önce kullanmadım.

Lefkoşa da mı yaşıyorsun?

İnternet hızın 0.33 Mbit olarak görünüyor. Hattında ciddi bir sorun var. Müşteri hizmetleri ile görüşerek internet hızının düşük olduğu ile ilgili kayıt oluştur öncelikle.

İnternet hızımın düşük olduğunu söyledim, fakat bana modeme reset atmam dışında farklı birşey sölemediler.

- - - Güncellendi - - -

Bu arada Girne'de yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı