Düşük bütçe için HDD vs SSD

O 100-150 TL farka 120GB SSD+1TB HDD yapmanızı öneririm.

Eğer SSD alacaksam tüm sistemi içersine kurmaktan yanayım, yani sadece windows'u kurmak bana pekte mantıklı gelmiyor dolayısıyla 120GB benim için yetersiz kalır.

Eğer 480 GB size yeterse SSD almalısınız. Onda da bahsettiğiniz modeli almayın, sorunlu çünkü. Bunu alabilirsiniz:

Eğer bu kadar depolama yetmez derseniz de şöyle bir ikili alınabilir:

Aynı şekilde 240 GB'de benim için yetersiz olur ancak önerdiğiniz ilk SSD'yi bir köşeye yazdım.

Arkadaşlar anladığım kadarı ile HDD ile gelecek fazladan 500GB yerine düzgün bir 500GB SSD almak daha mantıklı öyle mi ?

Arkadaşlar anladığım kadarı ile HDD ile gelecek fazladan 500GB yerine düzgün bir 500GB SSD almak daha mantıklı öyle mi?
Size bağlı. Yaptığım ikinci öneride hem SSD hem de HDD vardı. Toplam depolama 1,25 TB oluyordu yani.

Teşekkür ederim yardımınız için 500GB bir SSD tercih edeceğim.
Peki bir 100 TL daha fazla verip 660 TL'ye bu ürünü almak mantıklı mı? Yoksa sadece Samsung diye mi daha pahalı diğer bu klasmandaki ürünlere göre ?

Size bağlı. Yaptığım ikinci öneride hem SSD hem de HDD vardı. Toplam depolama 1,25 TB oluyordu yani.

Evet ancak söylediğim gibi depolama alanını %90 oyunlar için kullandığımdan tüm oyunlarımı SSD'ye kurmak ve SSD'nin nimetlerinden ''oyunlarda'' yararlanmak istiyorum.Sadece windows'u SSD'ye kurmak ve aynı SSD'nin içine 1-2 tane oyun kurabilmek benim için cazip değil.

Teşekkür ederim yardımınız için 500GB bir SSD tercih edeceğim.
Peki bir 100 TL daha fazla verip 660 TL'ye bu ürünü almak mantıklı mı? Yoksa sadece Samsung diye mi daha pahalı diğer bu klasmandaki ürünlere göre ?
Samsung tercih edilebilir. Pazardaki en iyi ssd markasıdır. Pahalı alırsınız ama bir ömür kullanırsınız.

Arkadaşlar bütçeyi, linkini verdiğim ürünlerin fiyatları aralığında düşünecek olursak sizce hangisi tercih edilmelidir?
Merak ettiğim şey bu bütçe aralığında SSD tercih etmektense, HDD tercih etmek daha mantıklı olur mu?
Çünkü arada yaklaşık 500 GB ve 100TL var ancak linkini attığım SSD, HDD'den "hatrı sayılır" bir şekilde iyi ise bu özellikleri göz ardı edebilirim.

SU 630 kronik sorunlu bir model o fiyatlara hatta daha ucuza daha iyi SSD modelleri var.

Bunu bir kenara koyarsak evet bence SSD almaya kesinlikle değer. İstersen 120GB SSD ve 1TB HDD şeklinde iki disk de alabilirsin ama sistemde bence sadece HDD olmamalı. SSD olması sistemi çok etkiliyor.

Bir ömür değil de, sadece 5 sene sürecek üniversite hayatımda benimle dayansın yeter :D
WD bu süreç için yetersiz mi kalır ?
WD'de gayet iyi bir ssd firmasıdır. Pişman etmez.
Bunu tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı