Düşük bütçe ile Xbox mı alınmalı, PC mi?

Konsolda oyun fiyatlarına nasıl para yetiştireceksin? Bilgisayarda hiç yoktan çok büyük indirimler oluyor veya çoğu oyun bedava veriliyor zaten, hiç oyun satın alacak paran olmasa rekabetçi oyunların çoğu ücretsiz. Düşük bütçede kesinlikle bilgisayar çok daha iyidir.
GamePass var aklımda fakat ne kadar idare edeceği düşündürür. En iyisi "Nereden para kazanabilirim?" başlığı altında saçma bir konu açmak. Emek harcamak sorun değil. Fakat verdiğim emeğin karşılığını istiyorum.

Türkiye'de A101 harici para kazanamazsın. Yaşın 20 falansa evde otur ders çalış güzel bir Mühendislik bölümü kazan yurt dışına çık.

Yaş daha genç lisedeyim. Fakat yapabilecek en ufak bir şeyim yok. Çalışmayı seven bir kişiliğim var ama çalışacak iş yok. Bazen Türkiye'deyken 4 duvar arasında gibi hissediyorum.

O zaman şu an almak istediğin şeyleri erteleyeceksin ve ileride kendin alacaksın bu ülkede yapılabilecek bir şey yok, çalış ve iyi bir iş bul kendine.

Haftalık-aylık harçlıklarının belirli bir kısmını biriktirmeyi dene.
Bazı zor dönemlerden geçiyoruz. İş Turizm olduğu için pandemi sürecinde iş olmuyor. Bu yüzden gidip harçlık istemeye dilim varmıyor. Çalışayım hem desteğim dokunur, hem de kendi işimi görürüm diye düşündüm. Çalışacak iş yok. Cidden çok sıkıntı.

Kullandığım bilgisayara yükseltme yapmayı düşünüyorum. Ortalama olarak RX 570 veya GTX 1050Ti performansı baz alınmalı. 1500-2000TL civarı bir bütçe ile de Xbox One S alabilirim(yanında birkaç oyun ve GamePass ile birlikte). Sizce en doğru karar hangisi olur?
Bende hem Xbox hem de PC var. PC çok iyi olmasada konsolda olmayan bazı oyunları oynayabiliyorum.

Konsolların avantajı stabil FPS'ler vermesi, konsola özel oyunlar çıkartılması, hile oranlarının diğer platformlara nazaran çok daha az olması, crack gibi olayların çok fazla görülmemesi ( xbox 360 ve öncesi )

Konsol alırsanız gelişen Türkiye şartlarında oyunlara artık +500 TL - 700 TL verileceğinden dolayı çıkmazlara girilmeye başlıyoruz. Daha çok hesap paylaşımı yapılarak oyunlar oynanacak gibi duruyor. Şahsen ben öyle yapıyorum. Ortak alıyordum.

PC'de "sistem gereksinimleri" sürekli değişen bir durum malum. Gerekli sistemin altında ani FPS düşüşleri yaşatmakta ve birazda olsa oyunun akışını bozunca ister istemez keyiflerde bozuluyor.

Xbox 360'ta sadece 30fps desteği; Xbox one ve sonraki nesillerde belli başlı oyunlarda 30, çoğuna 60fps desteği getirdi. Aniden fps kaybı yaşanmamakta. One S alınabilecek bir konsol tabiki bu dönemde fakat; üstüne konulan vergiler %70'lere varınca ve aldıktan sonrada GamePass vs. vs... gibi şeyler eklenince epey masrafa çıkıyor.

Uzun ömürlü istiyorsanız Xbox. Xbox'a denk bişey PC toplacaksanız çok ayrı bir masraf ve gereksiz :)

Bende hem Xbox hem de PC var. PC çok iyi olmasa da konsolda olmayan bazı oyunları oynayabiliyorum.

Konsolların avantajı stabil FPS'ler vermesi, konsola özel oyunlar çıkartılması, hile oranlarının diğer platformlara nazaran çok daha az olması, crack gibi olayların çok fazla görülmemesi ( Xbox 360 ve öncesi )

Konsol alırsanız gelişen Türkiye şartlarında oyunlara artık +500 TL - 700 TL verileceğinden dolayı çıkmazlara girilmeye başlıyoruz. Daha çok hesap paylaşımı yapılarak oyunlar oynanacak gibi duruyor. Şahsen ben öyle yapıyorum. Ortak alıyordum.

PC'de "sistem gereksinimleri" sürekli değişen bir durum malum. Gerekli sistemin altında ani FPS düşüşleri yaşatmakta ve birazda olsa oyunun akışını bozunca ister istemez keyiflerde bozuluyor.

Xbox 360'ta sadece 30FPS desteği; Xbox One ve sonraki nesillerde belli başlı oyunlarda 30, çoğuna 60FPS desteği getirdi. Aniden FPS kaybı yaşanmamakta. One S alınabilecek bir konsol tabii ki bu dönemde fakat; üstüne konulan vergiler %70'lere varınca ve aldıktan sonrada Gamepass vs. vs... Gibi şeyler eklenince epey masrafa çıkıyor.

Uzun ömürlü istiyorsanız Xbox. Xbox'a denk bir şey PC toplacaksanız çok ayrı bir masraf ve gereksiz :)

Eski oyunları seviyorsanız (Xbox classic-Xbox 360) Xbox One güzel bir tercih. Red Dead Redemption'da oynayabiliyoruz vs. Ama buna yeni nesilide katarsanıs series s.

Yeni konular

Geri
Yukarı