Xbox mı PC mi alınmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun hiçbir garantisi yok. Yarın Xbox'ın veya Ps'nın ne yapacağını öngöremezsiniz. Ps yine satış rakamlarında aştı gitti. Belki yeni nesile kadar exclusive oyunlar pc'ye gelmeyebilir.
PC'deki kitlenin yarısı ''sıkıldık'' diyip konsola geçmedikçe öngörülemeyecek bir yanı yok. Eskiden PC pazarı önemsenmiyordu çünkü para yoktu, ''zaten korsan oynuyorlar'' düşüncesi hakimdi. Şimdiyse PC pazarı vazgeçilmez çoğu yapımcı için. Zaten dediğim gibi exc.'in varsa zaten ilk konsol-sonra PC yapacaksın, benim bahsettiğim üçüncü parti yapımlar.

Tamam da önce konsol-sonra PC devri kapandı gibi bir şey. Senin söylediğin GTA IV zamanları ki optimizasyonu hala berbat oyunun. Hangi oyun sadece konsola çıkıyor da sonra PC çıkışı yapıyor artık? Exc. oyunun yoksa PC'ye çıkartıyorsun çünkü devasa bir kitle var. Sony bile patır patır exc.'leri PC'ye getiriyor. Artık optimizasyonu kötü çıkan oyun şirketin eksiği olur olsa olsa.

25K total bütçen varsa 3060 bakma. En kötü 6700XT'ler var, patates ediyor 3060'ı. 3060Ti da 8 GB VRAM dolayısıyla tavsiye ettiğim bir kart değil.
Peki 6700XT li pc önerin nedir spesifik olarak?

Hocam ekran kartı driverları falan elbet ki oyunların daha iyi çalışmasını, daha iyi performans vermesini sağlıyor fakat oyunlarda karşılaştığın hatalarda yardımcı olmaz. Konsol mecbur yardımcı olmak zorunda.

Yorum yok. PC'ciyim. Konsol alıp tek düze oyunlar arasında sıkışmaktansa her türü kucaklamayı tercih ederim. Konsolda sırf oyunların oynansın diye nasıl downgrade edildiğini biliyoruz. Steam vb oyun yayınlayan platformların oyunları denetlemeden yayınlamasının sonucudur bu yaşanan hatalar. Gündemi sıkı takip ederim ama bir oyunu çıktığı gibi oynamam bu yüzden piyasada bu konuda hiç etkilenen bir insan değilim.

Bu iOS vs Android gibi. Android'e koyduğun uygulama denetlenmez ama IOS'a koyduğun uygulama denetlenir tüm hataları tek tek bildirilip düzeltilir. Ama Android'in sunduğu çeşitliliği iOS hiçbir zaman sunamaz.

Yorum yok. PC'ciyim. Konsol alıp tek düze oyunlar arasında sıkışmaktansa her türü kucaklamayı tercih ederim. Konsolda sırf oyunların oynansın diye nasıl downgrade edildiğini biliyoruz. Steam vb oyun yayınlayan platformların oyunları denetlemeden yayınlamasının sonucudur bu yaşanan hatalar. Gündemi sıkı takip ederim ama bir oyunu çıktığı gibi oynamam bu yüzden piyasada bu konuda hiç etkilenen bir insan değilim.

Bu iOS vs Android gibi. Android'e koyduğun uygulama denetlenmez ama IOS'a koyduğun uygulama denetlenir tüm hataları tek tek bildirilip düzenltilir. Ama Android'in sunduğu çeşitliliği iOS hiçbir zaman sunamaz.
Hocam korsana karşı olduğum için pahalı oyunların birçoğunu konsolda kardeşlik ile yarı fiyata oynayıp geri sattım. Pc'de iyi bir sistemin olsa bile bir oyuna 800-900 TL vermek zor olur. Ben zamanından beri kontrolcü ile büyük ekran sevdalısı olduğum için PC zerre umrumda değil. Yani sırf biraz daha Fps ve grafik için ben PC'ye geçeceğimi zannetmiyorum. Ortalama bir grafik ile konsol benim için yeterli. Ben daha bunun kavgasını da etmek istemiyorum.

Tüm buna benzer konularda tercih edecek kişinin kendi zevkine göre alması gerektiğini savundum ve savunacağım. Gerisi benim umrumda değil.

Peki 6700XT li pc önerin nedir spesifik olarak?
Bu ziyadesiyle yeterli olur da anlamadığım şekilde PSU'ları 550W koymuşlar. 550W 6700XT için ideal bir değer değil, işin garibi başka PC'lerinde daha başka PSU da bulamadım yani.
Hocam korsana karşı olduğum için pahalı oyunların birçoğunu konsolda kardeşlik ile yarı fiyata oynayıp geri sattım. Pc'de iyi bir sistemin olsa bile bir oyuna 800-900 TL vermek zor olur. Ben zamanından beri kontrolcü ile büyük ekran sevdalısı olduğum için PC zerre umrumda değil. Yani sırf biraz daha Fps ve grafik için ben PC'ye geçeceğimi zannetmiyorum. Ortalama bir grafik ile konsol benim için yeterli. Ben daha bunun kavgasını da etmek istemiyorum.

Tüm buna benzer konularda tercih edecek kişinin kendi zevkine göre alması gerektiğini savundum ve savunacağım. Gerisi benim umrumda değil.
Konsolda kardeşlik muhabbetinin de korsandan bir farkı yok yalnız. Kardeşliğin amacı P1-P2 ile yakın arkadaşlar ya da aile içi oyun paylaşımı sağlamak. Kardeşlik sisteminin hiçbir yerinde ''oyun oynama hakkını satabilirsin'' diye bir şey söylenmiyor. Hesabı paylaşmak, satmak zaten direkt olarak kullanım koşullarına aykırı. Bu korsan değilse Steam hesabı al-sat yapanlarınki de korsan değil ki bence ikisi de korsanın daha hafif versiyonları.

Bu ziyadesiyle yeterli olur da anlamadığım şekilde PSU'ları 550W koymuşlar. 550W 6700XT için ideal bir değer değil, işin garibi başka PC'lerinde daha başka PSU da bulamadım yani.

Konsolda kardeşlik muhabbetinin de korsandan bir farkı yok yalnız. Kardeşliğin amacı P1-P2 ile yakın arkadaşlar ya da aile içi oyun paylaşımı sağlamak. Kardeşlik sisteminin hiçbir yerinde ''oyun oynama hakkını satabilirsin'' diye bir şey söylenmiyor. Hesabı paylaşmak, satmak zaten direkt olarak kullanım koşullarına aykırı. Bu korsan değilse Steam hesabı al-sat yapanlarınki de korsan değil.
Oyunu ucuza oynamanın başka bir alternatifi de yok maalesef. Zaten konsol firmaları da buna göz yumuyor.

Anakart yükseltilebilir.
Asus Tuf Gaming B550M-E WiFi AMD B550 Soket AM4 DDR4 4866MHz (OC) M.2 Anakart gibi bir anakart a yükseltebilirim,iyi olur mu sizce?

Konsolda kardeşlik muhabbetinin de korsandan bir farkı yok yalnız. Kardeşliğin amacı P1-P2 ile yakın arkadaşlar ya da aile içi oyun paylaşımı sağlamak. Kardeşlik sisteminin hiçbir yerinde ''oyun oynama hakkını satabilirsin'' diye bir şey söylenmiyor. Hesabı paylaşmak, satmak zaten direkt olarak kullanım koşullarına aykırı. Bu korsan değilse Steam hesabı al-sat yapanlarınki de korsan değil ki bence ikisi de korsanın daha hafif versiyonları.
Peki bu pc ye ekstradan bir eklemleme gerekir mi?

Peki bu pc ye ekstradan bir eklemleme gerekir mi?
Gerekmez. PSU hariç gerekmez yani, onu da yükseltmeye izin vermiyor site. Yalnız bunu da almanızı tavsiye etmem, normalde 700W PSU ile hazırlıyorlardı bu PC'leri, şimdi 550W diyor PSU'ya. Büyük ihtimal sıkıntı çıkarmaz ama PSU zırt pırt değişen bir parça değil, o yüzden şu sistemin stoğunu ara ara kontrol edin derim:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı