Xbox mı PC mi alınmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
7K'ya alacağı en iyi konsol Series S ki ben oturup Series S'imin yüzüne bakmıyorum çünkü PC'me kıyasla çamur gibi görüntü kalitesi var. 120 FPS açabildiği oyunlar sayılı, PC'de açsam 144 FPS oynayacaktım demekten kendimi alamıyorum. Bazı oyunlar 30 FPS oluyor vs. vs. Sadece FIFA gibi oyunlar için konsol alınabilir, o da sürekli oynanmıyorsa yine fiyatına değmez.

Hazır sistem de alabilirsin kendin de toplayabilirsin. İki üç sistem bakıp atarım az sonra.

Yapmak istemiyorsan yazmayabilirsin. PC'nin böyle bir iddiası olmasa her PC'de entegre grafik olurdu, iş için de ayrı seri GPU'lar çıkar, onun dışında kimse de uğraşmazdı GPU işiyle. 25K verdiğin sistemin tabii ki oyun oynatma iddiası var. Konsol ile PC'yi karşılaştırmak da mantıksız vs. değil. Konsolun olayı ucuza toplu bir sistem toplayıp en az konsol jenerasyonu boyunca yeni sistem toplama telaşından kurtarmaktır, eğer bütçen PC'ye yetiyorsa PC alırsın. 25K bütçeli adama gidip konsol al demek komedidir yani başka bir şey değil. 30 ya da 40 FPS karşına ne koyuyorlarsa, hangi grafikle koyuyorlarsa kabul etmek ancak düşük bütçede kabul edilebilir bir durum çünkü.
Gerçekten yardım ederseniz sevinirim ya,teşekkür ederim şimdiden göstereceğiniz sistemler için

7K'ya alacağı en iyi konsol Series S ki ben oturup Series S'imin yüzüne bakmıyorum çünkü PC'me kıyasla çamur gibi görüntü kalitesi var. 120 FPS açabildiği oyunlar sayılı, PC'de açsam 144 FPS oynayacaktım demekten kendimi alamıyorum. Bazı oyunlar 30 FPS oluyor vs. vs. Sadece FIFA gibi oyunlar için konsol alınabilir, o da sürekli oynanmıyorsa yine fiyatına değmez.

Hazır sistem de alabilirsin kendin de toplayabilirsin. İki üç sistem bakıp atarım az sonra.

Yapmak istemiyorsan yazmayabilirsin. PC'nin böyle bir iddiası olmasa her PC'de entegre grafik olurdu, iş için de ayrı seri GPU'lar çıkar, onun dışında kimse de uğraşmazdı GPU işiyle. 25K verdiğin sistemin tabii ki oyun oynatma iddiası var. Konsol ile PC'yi karşılaştırmak da mantıksız vs. değil. Konsolun olayı ucuza toplu bir sistem toplayıp en az konsol jenerasyonu boyunca yeni sistem toplama telaşından kurtarmaktır, eğer bütçen PC'ye yetiyorsa PC alırsın. 25K bütçeli adama gidip konsol al demek komedidir yani başka bir şey değil.
Konsolun ucuz pc gibi bir amacı yok. Sorunsuz oyun oynatma cabası var. Benim de hem PC'im hem de Series S konsolum var. Game Pass Ultimate ile adapte şekilde oynuyorum ama konsolda daha çok vakit geçiriyorum. Şahıs zevklerini düşünmeden direk PC önermek komedidir asıl. İnsanların neye göre zevk eğilimini olduğunu bilmiyorsunuz. Ben orda her iki platformdan da mahrum kalmasın diye bir öneri yaptım.

Bu arada PC'nin oyunu sorunsuz oynatma gibi bir gayesi yoktur. Konsol mecbur şekilde olağanüstü bir durum olmamak şartıyla her oyunu o cihazda oynatmak zorunda. Bu hem Xbox için hem de Ps için geçerli.

Cevap gayet açık. Xbox aldığında gidip Game Pass alacaksın.

Bunun yerine gidip PC al. Yanına Game Pass çak. Üzerine Steam'de olacak istediğin tüm oyunları oynama imkanı. 1 konsol kısıtlamasına mağruz kalmayacaksın.

Bence de en mantıklısı PC almak olacaktır. Bence ikisini de almak mantıklı bir şey değil. Zaten o fiyata bir PC aldığınızda Xbox'a ihtiyacınız olacağını sanmıyorum. 1500 TL civarına Xbox gamepad alıp PC'de rahatça kullanabilirsiniz.

Konsolun ucuz pc gibi bir amacı yok. Sorunsuz oyun oynatma cabası var. Benim de hem PC'im hem de Series S konsolum var. Game Pass Ultimate ile adapte şekilde oynuyorum ama konsolda daha çok vakit geçiriyorum. Şahıs zevklerini düşünmeden direk PC önermek komedidir asıl. İnsanların neye göre zevk eğilimini olduğunu bilmiyorsunuz. Ben orda her iki platformdan da mahrum kalmasın diye bir öneri yaptım.
Sorunsuz oyun oynatma çabası ne demek Allah aşkına. Madem ucuzluk, bir konsol için kriter değil ve tek kriterimiz sorunsuz oyun oynatma, gidip 4090 bütçesi olan adama da Series S önerelim. Ne dediğinizi kendiniz dahi sindirebilmiş değilsiniz hani öyle yazılar.

Bu konunun da şahıs zevkleri ile alakası yok. Xbox'ta yapıp da PC'de yapamadığın neredeyse hiçbir şey yok. İki üç Xbox exc. oyun var, bunlar için de 7 bin TL vermeye değmez. Xbox'un Windows'tan neredeyse hiçbir farkı olmayışı dolayısıyla da platformluk bir olayı yok. Gamepad ile oyun oynamaksa olay alırsın 9. nesil bir Xbox Wireless Controller, PC'ne takar oynarsın. 25K bütçeyle hiçbir geliştiricinin kısıtlamasıyla bağlı olmaksızın istediğin ayarı çekip yapabildiğin, ''next gen'' denilen konsollarda bile yeni çıkan bir oyunu 30 FPS oynamak zorunda kalmadığın bir PC dizersin. Sanki PS'den bahsediliyor da Xbox ekosistemi muhabbeti dönüyor. Xbox dediğin şey Windows'un kapalı kutu, sadece oyun oynatan versiyonu. Ne platformu, ne ekosistemi?

Sorunsuz oyun oynatma çabası ne demek Allah aşkına. Madem ucuzluk, bir konsol için kriter değil ve tek kriterimiz sorunsuz oyun oynatma, gidip 4090 bütçesi olan adama da Series S önerelim. Ne dediğinizi kendiniz dahi sindirebilmiş değilsiniz hani öyle yazılar.

Bu konunun da şahıs zevkleri ile alakası yok. Xbox'ta yapıp da PC'de yapamadığın neredeyse hiçbir şey yok. İki üç Xbox exc. Oyun var, bunlar için de 7 bin TL vermeye değmez. Xbox'un Windows'tan neredeyse hiçbir farkı olmayışı dolayısıyla da platformluk bir olayı yok. Gamepad ile oyun oynamaksa olay alırsın 9. nesil bir Xbox Wireless Controller, PC'ne takar oynarsın. 25K bütçeyle hiçbir geliştiricinin kısıtlamasıyla bağlı olmaksızın istediğin ayarı çekip yapabildiğin, "Next gen" denilen konsollarda bile yeni çıkan bir oyunu 30 FPS oynamak zorunda kalmadığın bir PC dizersin. Sanki PS'den bahsediliyor da Xbox ekosistemi muhabbeti dönüyor. Xbox dediğin şey Windows'un kapalı kutu, sadece oyun oynatan versiyonu. Ne platformu, ne ekosistemi?

Hocam galiba arkadaşın vurgulamadık istediği nokta konsol rahatlığı. PC'yi genel olarak konsol gibi yatarak kullanamazsın. Uygulamalar arası geçiş için klavye vs şart.

Bu arada PC'nin oyunu sorunsuz oynatma gibi bir gayesi yoktur. Konsol mecbur şekilde olağanüstü bir durum olmamak şartıyla her oyunu o cihazda oynatmak zorunda. Bu hem Xbox için hem de Ps için geçerli.
''PC'' dediğin şey Xbox ya da PS gibi tekdüze, fix bir cihaz değil. Bazı PC'nin vardır, bazı PC'nin yoktur. 25K verdiğin PC'nin vardır. Bunu ciddi ciddi oturup konuşamam cidden.

Hocam galiba arkadaşın vurgulamadık istediği nokta konsol rahatlığı. PC'yi genel olarak konsol gibi yatarak kullanamazsın. Uygulamalar arası geçiş için klavye vs şart.
Tamam eyvallah da bana konsolun ucuzluk olayı yok, PC'nin oynatma gayesi yok vs. demesin o zaman. Komik komik laflar yani. 25K verdiğin PC'nin oyunu sorunsuz oynatma gayesi yokmuş. Bak sen şu işe.

Gerçekten yardım ederseniz sevinirim ya,teşekkür ederim şimdiden göstereceğiniz sistemler için
Senin bütçene 6800-6800XT hazır sistemler gelir ama şu anda yok. 6700XT'ler var, iş görür; gayet güzeldir ama 25K'nın tamamı ile alabileceğin maksimum verimli PC 6800-6800XT'li bir PC olur. Ara ara hazır sistemcileri kontrol et, onlara düşerse bakabilirsin.

"PC" dediğin şey Xbox'ya da PS gibi tekdüze, fix bir cihaz değil. Bazı PC'nin vardır, bazı PC'nin yoktur. 25K verdiğin PC'nin vardır. Bunu ciddi ciddi oturup konuşamam cidden.

Fix bir cihaz olmaması zaten PC'yi özel kılıyor. Bir sürü farklı yazılımıyla programıyla oyunuyla ve yaptıklarıyla İsviçre çakısı görevini görüyor. Ben şahsen pc tercih ederim ama bazende o konsol rahatlığını ararım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı