Düşük CPU kullanımı

r103

Centipat
Daha fazla  
CPU kullanılan %5 ama GPU %90 üstü oluyor oyunlarda ve haliyle darboğaz yaşanıyor. Radeon oyun ayarlarında da sadece GPU ile ilgili ayarlar var haliyle CPU'nun daha çok devreye girebilmesi için ne yapmam gerekli?

iyi de kasıyor oyun. yani oyun kasarken de cpu'nun %15 te kalması garip geliyor bana. ekran kartının driverı güncel bu arada biosum bile güncel herşey güncel.
Ekran kartınız RX 550 artık çoğu oyunda yetersiz kalıyor ondan oyun kasıyordur. Yoksa işlemciniz gayet iyi.
oynadığım oyunun sistem gereksinimleri önerilende bile 4 gb ram diyor 8 gb ramim var 2 gb ekran kartı diyor 4 gb ekran kartım var yani neyse ama bu bir sorun değil diyorsunuz en azından işlemci iyi çıktı hani :D

iyi de kasıyor oyun. yani oyun kasarken de cpu'nun %15 te kalması garip geliyor bana. ekran kartının driverı güncel bu arada biosum bile güncel herşey güncel.

oynadığım oyunun sistem gereksinimleri önerilende bile 4 gb ram diyor 8 gb ramim var 2 gb ekran kartı diyor 4 gb ekran kartım var yani neyse ama bu bir sorun değil diyorsunuz en azından işlemci iyi çıktı hani :D
Hangi oyun bu arada? CPU darboğaz yapmıyor çünkü grafik kartınızı %15 kullanım ile besliyor.

Geri
Yukarı