Düşük PSU'lu Sisteme Takılan Ekran Kartının Görüntü Vermemesi

Hakan3544

Hectopat
Dün akşam sistemimde ki GT 1030'u PSU'su daha düşük olan bir bilgisayarda denedim. Ancak PSU yetmedi ve bilgisayar kitlendi. Fişini çekmek zorunda kaldım. Sonrasında ise ekran kartı görüntü vermemeye başladı. Garantisi devam ediyor. Vatan'dan yaklaşık 15 ay önce aldım. Garanti dışı kalır mı? Windows açılıyor. Ses var ama görüntü yok.

Düşük psu'ya takınca sürekli bip sesi geldi. baktım psu arızası diyor ama onboard'dan pc açılıyor. Ve şuan eski sistemime yeniden GT 1030'u taktım görüntü yok.
Ekran kartını mümkünse başka bir bilgisayarda deneyin,çalışıyorsa psu çok düşük olduğu içindir.
Garantiye gelince garantisi duruyorsa denedikden sonra garantiye başvurabilirsiniz.

Ekran kartını mümkünse başka bir bilgisayarda deneyin,çalışıyorsa psu çok düşük olduğu içindir.
Garantiye gelince garantisi duruyorsa
Vardır hocam 1030 için en az 300 Watt PSU öneriliyor adamın ki belki 200 veya 250 watt [emoji2955]
Aynen az önce dediğim gibi belki iki bilgisayardada psu düşüktür,ayrı bir bilgisayarda deneyin olmassa garanti duruyorsa doğru garantiye

Aynen az önce dediğim gibi belki iki bilgisayardada psu düşüktür,ayrı bir bilgisayarda deneyin olmassa garanti duruyorsa doğru garantiye
Kendi sistemimde çalışıyordu zaten 400 watt. Birazdan Vatan'a götürcem ve garantisi duruyor. Bios pili bitmiş bile olabilir en son 6-7 sene önce değiştirildi. O yüzden Vatan'a gitmişken bois pili de alıcam.

Arkadaşlar garantiye gitmiş ve orada çalışmış. Ben de bios pili bitti heralde diyerek bios pili aldım. Ve düzeldi sanırım o an için ekran kartı kitlendi. Şuan oyunlarda eskisi gibi fps alıyorum, hiçbir sorun yok.
😅😅😅

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı