Her şeyi önceden düşünmeyi nasıl bırakabilirim?

Ahmet40218

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım 2 3 yıl sonra ne yapacağımı düşünüyorum üniversiteye gitsem evi nereden bulacağım. Kirayı nasıl ödeyeceğim ailemden para almak istemiyorum.
Şu an para kazanıyorum çünkü bundan 2 3 yıl sonra eve çıktığımda üniversite okuduğumda kendi param ile ödemek istiyorum. Kendimi zorluyorum zor oluyor bazen ama kendimi zorlamam lazım. Sosyal hayatım yok her şeyi bıraktım soyutladım kendimi dış ortamlardan sadece para kazanmak için yaşadığımı düşünüyorum kendimi kötü hissetmeye başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 yaşındayım 2 3 yıl sonra ne yapacağımı düşünüyorum üniversiteye gitsem evi nereden bulacağım. Kirayı nasıl ödeyeceğim ailemden para almak istemiyorum.
Şu an para kazanıyorum çünkü bundan 2 3 yıl sonra eve çıktığımda üniversite okuduğumda kendi param ile ödemek istiyorum. Kendimi zorluyorum zor oluyor bazen ama kendimi zorlamam lazım. Sosyal hayatım yok her şeyi bıraktım soyutladım kendimi dış ortamlardan sadece para kazanmak için yaşadığımı düşünüyorum kendimi kötü hissetmeye başladım.
Hiç kötü hissetme kardeşim bende aynı durumdaydım. Benimki biraz inattan oldu. Babam sigara içtiğimi öğrendiğinde 18den sonra sana 5 kuruş yok demişti bende içime dert ettim çalışmaya başladım sen yaşlarında. Yazları arkadaşlarım sokaklarda gezerken eğlenirken ben inşaatlarda çalışıyordum. Bir yandan da paşalar gibi okulumu okudum. Şimdi Allaha şükür cebimde param altımda arabam var. O zamanlarda gezen arkadaşlarım şimdi cebimde para yok diye dışarı çıkamıyor, ben istediğim zaman istediğim yere gidiyorum. Onlar yazın tatile gitmek için borca giriyor hamdolsun ben çok az beni hiç zorlamayacak bir borçla düğün yapıyorum. Yani demem o ki hiç kendine kızma gocunma tam gaz devam et çalışmaya. Ama çalıştığın kazandığın paranı da biriktir. Ben 26 yaşındayım bu zamana kadar cebinde para olmayan adama düzgün kadının baktığını nadir gördüm. Manitam yok sosyalim yok diye üzülme. Parası olan adamın her şeyi oluyor.

Geri
Yukarı