Düz Dünya Teorisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adam gördüğü, yaşadığı bakış açısıyla yaşıyor ve buna inanması gayet normal sen şimdi kalkıp elin bilim adamına uyarak "öyle mi? vay be yuvarlakmış!" dersen asıl aptal sen olursun. Bir çoğu her konuda böyle..

Adam gördüğü, yaşadığı bakış açısıyla yaşıyor ve buna inanması gayet normal sen şimdi kalkıp elin bilim adamına uyarak "öyle mi? vay be yuvarlakmış!" dersen asıl aptal sen olursun. Bir çoğu her konuda böyle..
Burada yazdıkların iyi niyetli fakat elle tutulur, aklı başında hiçbir bilim adamının "Dünya düz" dediğini duymadığımız için biz yüzyıllar önce birçok kişinin ve Galileo' nun dediklerine inanarak yasamayı kabul ediyoruz.

Gözlerini ve aklını kullanan her insan dünyanın küresel olduğunu anlayabilir. Bunu eskiden yaşayan uygarlıklar gözlemleyerek keşfetmişken 2018'de gelip bir insanın dünya düzdür demesi sence saçma değil mi ? Madem o kadar meraklısınız bu konulara, bir gözlemevine gidersiniz teleskopla uzaya bakarsınız, bütün sorularınız cevaplanır. Bunu özellikle uzay diye bir şey yoktur diyen düz dünyacıların yapmasını öneririm. Eğer bilim adamlarına takıntın varsa internette normal insanlar tarafından yapılan yüzlerce deney var, sana bir tanesini atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gözlerini ve aklını kullanan her insan dünyanın küresel olduğunu anlayabilir. Bunu eskiden yaşayan uygarlıklar gözlemleyerek keşfetmişken 2018'de gelip bir insanın dünya düzdür demesi sence saçma değil mi ? Madem o kadar meraklısınız bu konulara, bir gözlemevine gidersiniz teleskopla uzaya bakarsınız, bütün sorularınız cevaplanır. Bunu özellikle uzay diye bir şey yoktur diyen düz dünyacıların yapmasını öneririm. Eğer bilim adamlarına takıntın varsa internette normal insanlar tarafından yapılan yüzlerce deney var, sana bir tanesini atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birde aynı yerden keşke teleskopla baksalarmış.

Düzenleme: Göremediğin şey olmadığı anlamına gelmez. Nikon P900 Ile Tekne Ve Şamandıra'nın Ufukta Kaybolması - Medussa.Net

Konu gayet güzel ellerine sağlık arkadaşım. Ben Dünya düz ya da yuvarlaktır demiyorum. Sizin bilim dediğiniz şey NASA’nın Hoolywood filmlerinden ibaret arkadaşlar, ne de olsa adamlar taaa 1965'lerde aya ayak bastı di mi? Gerçekten inanıyor musunuz buna? Teknolojinin son 10 yılda kat ettiği yola bakın, Ama NASA 50-60 yıl önce aya gitseydi şu anda çok daha ileri bir uzay çağını yaşardık. Hepsi kocaman bir yalan. Klasik Amerikan filmleri işte, uzaylılar gelir, Dünyayı sömürür, insanları yok eder hooop sonra Amerika olaya el atar vee Dünya kazanır? Sizce neden bunlar bilinçaltımıza yerleştiriliyor? Yıllardır söylenen yok uzaylı görüldü, yok UFO mu yok bilmem ne mi? Hala bunlara inanmak gerçekten saçma. Arkadaşlar tekrar belirteyim, ben Dünya düz ya da yuvarlak demiyorum. Çünkü sandığımızdan çok daha farklı boyutta bir şeyler olduğu kesin. Her neyse ben dünyanın dışına çıkılmadığını ve de çıkılamayacağını düşünüyorum. Bunlar elbette benim düşüncelerim. Düşüncelerimi paylaşmak bana, saygı duymak size düşer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüzde birazcık teknik bilgisi olan sıradan insanlar bile Dünya'nın dışına çıkılabileceğini anlayacak veya kanıtlayacak kadar yükseğe çıkabilen mini roket veya uydular yapabiliyor. En basit şekliyle, büyük uydu ve haberleşme teknolojilerini nasıl açıklıyorsunuz o zaman?

Uzaylı ve Amerikan sineması farklı bir olay. Ve bu da inanç meselesi ile alakalı değil bence. Henüz uzayda zeki, insan dışı varlık tespit edilemedi. Bir kanıt da yok. Sadece olasılıklar var ve yüksek bir olasılık. Kanıtlanana veya karşılaşılana kadar zeki, Dünya dışı varlıklara ben de inanmıyorum. @Crosx

Merhaba,

Evet, ben düz dünyaya inanıyorum, sorularınızı alabilirim, mantıklı ve bilimsel cevaplar vereceğim.

Teorin bilimsel, vereceğin cevaplar bilimsel, yani bilim üzerine kurulu ama bilim denilen şey ve bilim insanları, bilimin dalları, dilleri hepsi sana yalan söylüyor ve kandırıyor. Çok mantıklı bir inancın var. Buna görüş-teori diyemiyorum çünkü bilim ile alakası yok.

Böyle bir şey söylemek için ya en baştan çocukken öğretmenin ilkokuldaki dünya ile ilgili anlattıklarını dinlememiş, ya da ilkokula bile gitmemiş olmak gerekli.

Neyse, fiziği, matematiği her bir şeyi, kısacası bilimi çürüten teorini burada zevkle okumak isterim. Rica etsem teorini etraflıca anlatabilir misin? Ona göre bizim de soracağımız sorular ve cevaplar şekillenmiş olur.

@Beşiktaş JK şimdi bilimsel video ve süslü lafları bırakalım da mesela senin dünyayı düz olarak düşünme sebebin nedir? Veya mesela bana açıklamasını yapabilir misin? Dalga falan geçmiyorum yanlış anlama sakın ben fikirleri dinlemeyi seven biriyimdir ve seni baya iddaalı gördüm sanki bu konuda.

Not: Keşke konuyu buraya değil de bilim başlığı altına açsaydın. Kaybolup gidebilir bu bölümde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı