Düz liseler cidden kötü mü?

Oturduğum yere yakın bir düz lisenin YKS sonuçlarına bakarak konuşursam, düz liseler berbat. Siz neye göre nitelikli liseler ile düz liselerin farkı yok diyorsunuz anlamıyorum...Eki Görüntüle 1041665
Bu işin bir de iş bulma kısmı var üniversite okumak çok kolay artık fakat bölümü önemli.

Bu serseri vb her lisede olabiliyor. Kendi görüşüm sınıfımdan memnun olduğum söylenemez. Eğitim konusunda bir şey söyleyemem bu sene yeni geçtim liseye ve pandemi nedeniyle pek yüz yüze eğitim göremedim. Ama değişen bir şey olacağını sanmam.

Oturduğum yere yakın bir düz lisenin YKS sonuçlarına bakarak konuşursam, düz liseler berbat. Siz neye göre nitelikli liseler ile düz liselerin farkı yok diyorsunuz anlamıyorum...Eki Görüntüle 1041665
Fark yok demiyorum elbet eğitiminde arkadaş ortamında farklılıklar vardır ama çalışan insan her yerde başarılı olur yani düz liseye giden bir insan o zaman bıraksın her şeyi kasiyer olsun markette?

Lisenin neredeyse hiç önemi yok. Adamakıllı dersini çalışan adam muz lisesinden bile istediği üniversiteyi kazanabilir. Kimseye kulak asma, moralini bozanları hayatından çıkar.

Lisenin neredeyse hiç önemi yok. Adamakıllı dersini çalışan adam muz lisesinden bile istediği üniversiteyi kazanabilir. Kimseye kulak asma, moralini bozanları hayatından çıkar.
Yav öyle olmuyor işte konuştuğumuz konu zaten "muz lisesine" giden öğrencinin adam akıllı ders çalışmayacak biri olması yoksa örneğin 1 yıl fen lisesinde okumuş birini al meslek lisesine koy hocalar çok problemli değilse yok okulun tarihindeki en iyi yeri kazanır fakat belki de bozulur o okulda.

Yav öyle olmuyor işte konuştuğumuz konu zaten "muz lisesine" giden öğrencinin adam akıllı ders çalışmayacak biri olması yoksa örneğin 1 yıl fen lisesinde okumuş birini al meslek lisesine koy hocalar çok problemli değilse yok okulun tarihindeki en iyi yeri kazanır fakat belki de bozulur o okulda.
Konumuz söz konusu öğrencinin ders çalışıp çalışmaması değil. En iyi liseye gidip zirzop olan soytarı tipler de var.

Geri
Yukarı