Düzgün beslenme olmadan ağırlık kaldırmak anlamsız mı?

Strong34

Yoctopat
Yanlış bilmiyorsam eğer beslenme düzgün değilse, yeterli protein alınmıyorsa vücut gelişim çok zor. Üstüne işten dolayı en fazla haftada 3 gün gidersek spor salonuna. Sizce spor salonuna gitmez anlamsız mı?

Bunun yerine fit kalmak için eve koşu bandı daha mantıklı tercih olur mu?

Az önce iş+spor salonu konusu açtım. Gitmem doğru mu bu durumda ne yapsam bilmiyorum.

Not: Tahmini olarak günlük aldığım protein 90-100 geçmez. Et yemiyorum sevmediğimden dolayı.

Protein alman için illa et yemene gerek yok. Tavuk veya balık etide yiyebilirsin. Ayrıca süt, yoğurt, bezelye, mercimek, fındık, badem vs vs gibi yiyeceklerde protein içerir. Vücut geliştirenler özellikle tavuk pilav yiyor ki yaktığı yağların yerine kas kütlesi gelsin. Yani göbekteki baklavalar ortaya çıksın. :D

Et,tavuk,balık yemiyorum sevmediğimden dolayı.
Sadece sucuk, salam, sosis severim ki bunlar sporda önerilmiyor yanılmıyorsam

Süt ve Süt ürünlerini, yumurta falan severim

Spor salonuna bu şartlarda haftada 3 gün gitsem sanki boşa kürek çekecekmişim gibi his var. Koşu bandı mı alsam acaba sağlık için?

Protein ihtiyacınız için protein tozu alabilirsiniz. PPL olarak haftada 3 gün gidebilirsiniz aralarında birer gün dinlenme günü koyarak. Çok hızlı gelişemezsiniz ama emin olun fark yaratacaktır.

Geri
Yukarı