Düzgün sohbet edemiyorum

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Hiç kimseyle düzgün eğlenceli sohbet edemiyorum. Aklıma konu gelmiyor. Konu gelse de konuşamıyorum bazen konuşurken takılıyorum ve bazen de anlamsız boş şeyler söylüyorum. Karşıdaki de beni anlamıyor takmıyor tabi ki. Karşıdakinin söylediklerini bazen anlayabiliyorum bazen de anlayamıyorum. Yani bir cevap bile veremiyorum. Anlamadığımdan ve aklıma bir cevap gelmediğinden "evet, hayır, tamam, oha, öyle mi" deyip geçişmeye çalışıyorum. Ama aslında o kadar çok sohbet etmek, gülmek eğlenmek istiyorum ki. Ne yapmalıyım ?

Hiç kimseyle düzgün eğlenceli sohbet edemiyorum. Aklıma konu gelmiyor. Konu gelse de konuşamıyorum bazen konuşurken takılıyorum ve bazen de anlamsız boş şeyler söylüyorum. Karşıdaki de beni anlamıyor takmıyor tabii ki. Karşıdakinin söylediklerini bazen anlayabiliyorum bazen de anlayamıyorum. Yani bir cevap bile veremiyorum. Anlamadığımdan ve aklıma bir cevap gelmediğinden "evet, hayır, tamam, oha, öyle mi" deyip geçişmeye çalışıyorum. Ama aslında o kadar çok sohbet etmek, gülmek eğlenmek istiyorum ki. Ne yapmalıyım?

İlk önce şöyle düşün karşındaki de bir insan ve senin gibi düşünüyor olabilir. Normal durum deyip bunu aşman ve sakin olman gerek karşındaki kişi seni yemez o da bir insan. Sadece kendin bu durumdaymış gibi de düşünme sal gitsin özgüvenli ol. Yani en fazla ne olabilir ?. Konuşmalarda baskın karakter ol unutma karşındaki kişide insan duyguları var ve o da utanıyor olabilir. Tekrar dediğim gibi özgüvenli ol.

İlk önce şöyle düşün karşındaki de bir insan ve senin gibi düşünüyor olabilir. Normal durum deyip bunu aşman ve sakin olman gerek karşındaki kişi seni yemez o da bir insan. Sadece kendin bu durumdaymış gibi de düşünme sal gitsin özgüvenli ol.
Hocam her seferinde sakin olmaya bu sefer yapıcağım sakin olmalıyım deyip sohbete başlamaya çalıştım. Ama hiç bir zaman başaramadım.

Hocam her seferinde sakin olmaya bu sefer yapıcağım sakin olmalıyım deyip sohbete başlamaya çalıştım. Ama hiç bir zaman başaramadım.
Karşındaki kişi de senin gibi bir insan reis. O da seninle aynı durumda olabilir ve içinden şunu geçirmen gerek karşımdaki kişide benim gibi biri bu tarz duyguları tek ben yaşıyor olamam deyip biraz özgüvenli olursan bu iş çözülür.

Aklınızda başka şeyler varsa normaldir. Kafanızı boşaltın, rahatlayın.
Rahatlamaya çalışıyorum tam bu sefer başarıcam güzel sohbet edicem iletişim kurucam diyorum pat diye sessizlik durgunluk oluyor. Anlayamıyorum.
Karşındaki kişi de senin gibi bir insan reis. O da seninle aynı durumda olabilir ve içinden şunu geçirmen gerek karşımdaki kişide benim gibi biri bu tarz duyguları tek ben yaşıyor olamam deyip biraz özgüvenli olursan bu iş çözülür.
Her seferinde biriyle konuşmadan önce sizin dediğiniz gibi kendime cesaret veriyorum. Özgüvenli olmaya çalışıyorum hatta sınıfta arkada tek otururken birinin yanına geçip konuşmaya çalıştım. Hatta karşıdaki de sohbet için çok istekliydi ama ben devamını getiremedim. Yani sohbeti boşverin normal iletişim kuramıyorum.

Rahatlamaya çalışıyorum tam bu sefer başarıcam güzel sohbet edeceğim iletişim kuracağım diyorum pat diye sessizlik durgunluk oluyor. Anlayamıyorum.

Her seferinde biriyle konuşmadan önce sizin dediğiniz gibi kendime cesaret veriyorum. Öz güvenli olmaya çalışıyorum hatta sınıfta arkada tek otururken birinin yanına geçip konuşmaya çalıştım. Hatta karşıdaki de sohbet için çok istekliydi ama ben devamını getiremedim. Yani sohbeti boş verin normal iletişim kuramıyorum.

Sınıf ortamında sadece sınıftayken değil tenefüsde falan birlikte takılın arkadaşlarınızla. Doğal olarak daha tanımıyorsunuz oda sizi tanımıyor. Birlikte vakit geçirin gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Sınıf ortamında sadece sınıftayken değil tenefüsde falan birlikte takılın arkadaşlarınızla. Doğal olarak daha tanımıyorsunuz oda sizi tanımıyor. Birlikte vakit geçirin gerisi çorap söküğü gibi gelir.
Bir grup var onlarla takılıyorum ama sessiz sessiz yanlarında dolaşıyorum. Yanımdaki çocuk benim yanımdan öbür çocuğun yanına gidiyor. Eğlenceli, komik ve düzgün konuşamadığım için. Galiba kaderimde sıkıcı bir çocuk olmak varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı