Sohbet edemiyorum bana ne oldu?

Daha fazla  
Millet birden bire robota dönüşmeye başladım ne olduğunu bende anlamadım. Bu aralar 2 kişilik sohbetlerde yani 1'e 1'de sohbet edemiyorum. Aklıma konu gelmiyor karşımdaki de bir şey söylemeyince konu kalıyor bunun için Discord'a bile girmiyorum. Arkadaşıma soru sorarken sohbet başlatacak ifadeler kullanmıyorum. Neden sohbet edemiyorum edemiyorum eskiden saatlerce ederdim ama bana bir şey oldu nasıl düzeleceğim? Yaşı büyük yaşanmışlıkları olan alfalardan tavsiye beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir belki karşındaki kişiyle uyum içinde değilsin veya kafanda yer eden bir şey olabilir. İçinde farkında olmadığın gereksiz yer kaplayan şeyler. konuşmak için illa bir konu aramana da gerek yok akışına bırakman lazım belki de kendini çok fazla kasıyorsun. Bu konu hakkında belki de sıkıntı sende değil karşındaki arkadaşlarındadır. Sevdiğin sohbeti güzel insanlarla vakit geçir.

Sorunun birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir belki karşındaki kişiyle uyum içinde değilsin veya kafanda yer eden bir şey olabilir. İçinde farkında olmadığın gereksiz yer kaplayan şeyler. Konuşmak için illa bir konu aramana da gerek yok akışına bırakman lazım belki de kendini çok fazla kasıyorsun. Bu konu hakkında belki de sıkıntı sende değil karşındaki arkadaşlarındadır. Sevdiğin sohbeti güzel insanlarla vakit geçir.

En çok pişman olduğum hatam 9.sınıfım diğer sınıflarla okul başında tanışmadım çok pişmanım şu an da nasıl tanışacağımı bilmiyorum yani artık ben benim gibi düşünen benimle ortak yönleri olan benle aynı şeyden zevk alan birileriyle muhabbet etmek istiyorum diğer sınıflarla nasıl tanışabilirim dümdüz sınıflarına girsem olmaz nasıl tanılabilirim acaba tavsiyeniz var mı?

En çok pişman olduğum hatam 9.sınıfım diğer sınıflarla okul başında tanışmadım çok pişmanım şu an da nasıl tanışacağımı bilmiyorum yani artık ben benim gibi düşünen benimle ortak yönleri olan benle aynı şeyden zevk alan birileriyle muhabbet etmek istiyorum diğer sınıflarla nasıl tanışabilirim dümdüz sınıflarına girsem olmaz nasıl tanılabilirim acaba tavsiyeniz var mı?

Şu an zaten sınıf ortamın pek kalmamıştır malum virüs var okulların yaza kadar tatil olacağını düşünüyorum. Onun yerine oyun oynuyorsan oyunlardan veya sosyal medya kullanıyorsan oradan belki bulabilirsin kendine yakın arkadaş ama artık genel olarak böyle bir sıkıntı var sıkıntıyı kendinde aramaktan vazgeçmelisin öncelikle. Çünkü tek sen böyle değilsin. Zaman ilerledikçe dostluklarda değişiyor. Sen kendin gibi içten aynı konularda tartışabileceğin birini bulsan sence konuşma problemin kalır mı? Kısacası devir değişiyor gerçek dostluklar azalıyor bende lise boyunca çok yalnız kaldım hiç kendime yakın hissettiğim arkadaşım olmadı ama aramadım da onun yerine kendime hobi aradım yaparken zevk alacağım bir şey yani lisenin yarısını resim çizerek geçirdim diyebilirim. Sende böyle yapabilirsin veya illede sosyalleşmek istiyorsan biraz atılganlık senin için iyi olabilir sosyal medyada veya başka yerlerde insanlarla sohbet etmeye çalış. Çoğu insan bundan hoşlanır karşılık verir ama son kez belirtiyim buradaki sorunun zerresi senden kaynaklanmıyor zamanı gelince çok güzel dostlar ediniceğine eminim🙂

İnsan ölümüne yakın sessizleşirmiş, konuşacak konu bulamazmış. Sağlığınıza çok dikkat edin, evde kalın.

Açıkçası bu doğru ben bu 2 yıl içinde üzerime fazla gidildiğini düşünüyordum her gece ağlıyordum antidepresan almama rağmen(şu anda) isteksizce konuşuyorum hani mutluluk havası versin diye...bir kere annemle konuştuk dün naptın dedi ben dalgın bir şekilde ağladım dedim neyse ki duymadı...intihar etmeyi bile düşündüm yaşadığım saçma anlamsız olaylar yüzünden. İnsanlar şeytanın yeryüzündeki hali gibi geliyor bana en azından %90'ı öyle kimisi gizler kimisi gizlemez. Bir şekilde yaşıyoruz...

Geri
Yukarı