Durduk yere gereksiz küfür kullananlar

Gereksiz yere insanların birine küfür etmesine karşıyım fakat,

Üstünüze alınmayın, size tavsiyem nick değiştirmektir.

Açıkçası bazıları küfürü hak ediyor ama ban yememek için etmiyorum genelde yoksa ağız dolusu küfürü hak edebilcecek çok mahlukat var Türkiye'de.

Özellikle oyunlarda yaşanıyor bu durum. R6s oynarken adım "enginbeyefendi" olduğundan Türk olduğum anlaşılıyor ve takımda Türk varsa bana daha rauntun ilk dakikasında Site'da olmadığımdan, "dronelayarak nereye gideceksin?" deyip küfür ediyorlar. Ben de diğer raunt kafasına bir mermi indiriyorum. Bunu özellikle mesajlaşmada kullananlar. "a*" kısaltmasını ve açılımını sanki ünlem, nokta gibi her cümlenin sonuna koyuyorlar. Ne yani koyacak bir şey mi yok kardeşim?
Benzer durumu Dead by Daylight'ta katil olarak oynarsam yaşıyorum. Eğer katil olarak maçı alırsam ve hiç bir survivor kaçamazsa, maç sonu chat kısmında ''This is why nobody likes Turkish people'', ''Pathetic Turk'' diyenler olduğu gibi küfür öğrenip O Rus bu çocuğunun küfür halini yazanlar da oluyor.

Sırf bu yüzden Steam duvarımı arkadaşlar hariç yorumlara kapattım. 😂

Yine sosyal medyada küfüre dava açılabiliyor fakat oyunlarda bu oran daha az olduğundan kimse küfür etmekten kaçınmıyor. :D

Ayrıca dava açabilmek için nickname yerine gerçek isim kullanılması şartı var.

Benzer durumu Dead by Daylight'ta katil olarak oynarsam yaşıyorum. Eğer katil olarak maçı alırsam ve hiç bir survivor kaçamazsa, maç sonu chat kısmında ''This is why nobody likes Turkish people'', ''Pathetic Turk'' diyenler olduğu gibi küfür öğrenip O Rus bu çocuğunun küfür halini yazanlar da oluyor.

Sırf bu yüzden Steam duvarımı arkadaşlar hariç yorumlara kapattım. 😂
Bir İngiliz ile denk gelmiştim R6S'de ve İngilizler, İskoçlardan hiç hoşlanmazlar. İngilizce şivem klasik olarak İskoç şivesi ve adam beni oyunda ikide bir şöyle böyle diyerek, küfür ederek toksikliyordu. Beni 1v1'e çağırdı bende 4 - 2 yendim. Sesliden çıkarken de Londra'da biri bıçaklamak istersen elimde çok fazla güzel bıçak var, dedim. Sonra bana z kelimesini söyledi ve ayrıldım. Garip bir adamdı. Aynı ırk olmasakta aynı memleketin insanlarıyız. Aynı Türk, Kürt ilişkisi gibi bu durum.

Geri
Yukarı