Duş sonrası kaşıntı

fiqt

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Duştan çıktıktan sonra bazen kaşınıyor bazen kaşınmıyor. Sabun kullanıyordum, duş jeline geçtim. Soğuk suyla duş alıyordum, sıcağa geçtim ama bir şey değişmedi. Çok sinir bozucu bir şey. Duştan çıktıktan sonra kaşıntı başlayınca kendime hakim olamıyorum. Bunun bir tedavisi veya başka bir şeyi yok mu?

Duştan çıktıktan sonra bazen kaşınıyor bazen kaşınmıyor. Sabun kullanıyordum, duş jeline geçtim. Soğuk suyla duş alıyordum, sıcağa geçtim ama bir şey değişmedi. Çok sinir bozucu bir şey. Duştan çıktıktan sonra kaşıntı başlayınca kendime hakim olamıyorum. Bunun bir tedavisi veya başka bir şeyi yok mu?
Kuru bir cildiniz mi var?

Evet cildim kuru.

Uzun süre kalmıyorum.
"Kuru cilt nemden yoksundur ve özellikle duştan sonra gergin veya kaşıntılı hissedebilir. Temizleyiciler, sabun ve su, cildi esnek tutan ve kuruluğu önleyen doğal yağları çıkarabilir. Bir kişi sıcak bir duş aldığında, sabun ve su cildin yağlarını yok edecektir. Bu, cildin gergin ve kaşıntılı hissetmesine neden olabilir."

Terli terli girersen kaşıntı olabiliyor. Ya da alerjik olabilir.

Bende de benzer bir şey vardı. Alerjikmiş. Kullandığım şampuanı değişince kaşıntı geçmiş oldu. Bir de bazen tam kurulanmayınca da oluyor.

Geri
Yukarı