Duygu sömürüsü yapan 2. el dolandırıcılarına inanmayın

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Böyle garip insanların olmasına üzülsem mi yoksa adamın yazdığına mı gülsem karar veremedim :D Böyle insanlara umarım kimse kanmıyordur. Düpedüz duygu sömürücülüğü altında dolandırıcılık çünkü.

1689327247431.png

Böyle bir cevap vereceğini hiç beklemiyordum. Komiğime gitti ve paylaşmak istedim :D

Böyle garip insanların olmasına üzülsem mi yoksa adamın yazdığına mı gülsem karar veremedim :D böyle insanlara umarım kimse kanmıyordur. Düpedüz duygu sömürücülüğü altında dolandırıcılık çünkü.

Eki Görüntüle 1861366

Böyle bir cevap vereceğini hiç beklemiyordum. Komiğime gitti ve paylaşmak istedim :D

Abi öğrenciyiz yok mu bir kıyak?😃

@BerkayZ87 Türkiye şartlarında para kolay kazanılmıyor ve bu şartlarda da bütçesi doğrultusunda kardeşine hediye alsın ki düpedüz yalan söylüyor, kardeşinin doğum günü olduğunu da sanmıyorum :D Sırf bu kulaklığı almadığı için kardeşinin de küseceğini sanmıyorum. Duygu sömürüsü yaparaktan belki fiyatını indirtebilirim diye düşünmüştür ve böylelerine de kesinlikle inanmayın. Parası yoksa almasın, bu kadar basit.

Böyle garip insanların olmasına üzülsem mi yoksa adamın yazdığına mı gülsem karar veremedim :D böyle insanlara umarım kimse kanmıyordur. Düpedüz duygu sömürücülüğü altında dolandırıcılık çünkü.

Eki Görüntüle 1861366

Eleman direkt ananı diye girmiş utanmıyor da arkadaş :D

Böyle garip insanların olmasına üzülsem mi yoksa adamın yazdığına mı gülsem karar veremedim :D Böyle insanlara umarım kimse kanmıyordur. Düpedüz duygu sömürücülüğü altında dolandırıcılık çünkü.

Eki Görüntüle 1861366

Başaramayınca verdiği cevap beni bitirdi.

Özetle, bu tarz kişilere kesinlikle inanmayın. Onların istediğini yapınca sizden iyisi, istediklerini yapmayınca da sizden kötüsü yok :D Duygu sömürüsü yapan insanlara gerçekten sinir oluyorum. Ya şöyle de bir şey var: Şu devirde para kolay kazanılmıyor ve kimse de bir ürünü kolay almıyor. Konuyu açan @BerkayZ87 olduğu için onun üzerinden rastgele bir örnek vermek istiyorum: Belki arkadaş bu kulaklığı almak için yemek parasından kıstı ya da birçok şeyden fedakarlık ederek bu kulaklığı aldı. Gidip piyasa fiyatının altında verecek değil, ikinci el piyasası neyse ona göre hareket ediyordur.

Bu duygu sömürüsü yapanlar hep maddi olarak zorda, hep onlar kötüde. Ülkenin durumu belli, bir şeyi alabilmek için belki haftalarca ya da aylarca bekliyoruz ki onu da zam gelmezse alabiliyoruz. Şu ülkede ya fakirsin ya da zenginsin. Bunun hiçbir şekilde ortası yok. Duygu sömürüsü yapan insanlar da nereden 3-5 TL koparsam kaar gözünde bakar ve bu tarz insanlara da kesinlikle prim vermeyin. Sevgilerle.

Geri
Yukarı