DVD-ROM'a HDD Caddy ile Takılan HDD'yi Biçimlendirmek

Thulkor

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i9 13900K
MSI MPG z-790 Carbon Wifi Anakart
MSI Nvidia RTX 4080 Suprim X 16 GB
Corsair Vengeance DDR5 6800 Mhz 2x16 GB Ram
Cooler Master TD500 Mesh Kasa
Corsair iCue H150 Sıvı Soğutma
Corsair HX1200 Platinium +80 PSU
Meslek
Dispatcher
SSD aldığımdan dolayı eski HDD'yi aldığım bir aparat ile DVD-ROM'a taktım.
Ürün : Akasa N.stor Notebook Slimsata Optik Sürücü Yuvasıyla Uyumlu 2.5" - n11.com

Sorum şu olacak:
Önceden HDD içerisinde C ve D yerel diskleri olacak şekilde iki parçaydı. C'nin içerisinde Windows ve programlar, D'nin içerisinde ise kişisel dosyalarım, fotoğraflarım, kurulum dosyaları mevcuttu.
Amacım D yerel diskine hiç dokunmadan C diskini biçimlendirmek.
Fakat bunların yanında bir de "Sistem Ayrıldı" kısmı mevcut ve bunu da normal bir yerel disk olarak görüyor ve bu kısım 100 MB kadar bir boyutta.
Ben burada "Sistem Ayrıldı" diski ile C eski yerel diskimi birleştirmek istiyorum, D ise aynı kalsın istiyorum. Tabi yeni SSD ile beraber bunların isimleri D ve E olacak. Nasıl yapabilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm birimleri sil zaten GB ile hangisinin HDD ya da SSD olduğunu bileceksiniz. Neyse önce SSD disk oluştur zaten oluştururken sistemin ayrılacağı yeri kendisi oluşturacak. Sonra HDD oluşturacaksın. Sistemi SDD kurduğunda oto HDD D: diski olacak ben böyle yaptım oldu. Cadyy ile sorunsuz biçimlendir hiç bir sıkıntı olmaz zaten dönüştürücü olduğu için zararı yoktur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı