DVI-ı kablo nereden bulunur?

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bu girişin kablosundan lazım. DVI-ı diye geçiyormuş sanırım. İnternette hep eksi işaretli olan girişten var. Artı işaretliyi bulamadım. Elektrikçilere sordum onlarda da bulamadım. Birkaç tane internet kafeye sordum orada da yok. Nerede bulabilirim bu kabloyu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-05 at 12.54.26.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-05 at 12.54.26.jpeg
    128,2 KB · Görüntüleme: 75
1 sene önce banada lazım olmuştu. Dediğiniz gibi hep - işaretli olanlardan var piyasada. Ben mahalle bilgisayarcısında bulmuştum. Yakınlarınızdaki bilgisayarcılara sorabilirsiniz.

O girişe 24+1 de taksanız görüntü alabiliyor olmanız lazım. 24+5 olarak bir tek bu ürün çıktı karşıma.
Alfais 5011 Dvi To Dvi 24+5 Görüntü Monitör Bilgisayar Tv Fiyatı (hepsiburada.com)

@djxeon 24+1 sadece dijital görüntü aktarabilirken 24+5 analog görüntü de aktarabiliyor. DVI-I + olan, DVI-D - olan oluyor.
WhatsApp Image 2020-11-05 at 13.27.15.jpeg

Benimki 18+5 sanırım. Doğru mudur?

Ekran kartından HDMI üzerinden DVI için dönüştürücü aldım. Şu;

HDMI-DVI-Donusturucu-Modul-5c15.jpg

Bu dönüştürücü 24+5 sanırım. Fakat benim ki 18+5

Sorun olur mu? Onun dışında 24+5 dönüştürücüye 18+5 kablo taksam, ya da 24+5 dönüştürücüye attığınız 24+5 kabloyu taksam, 18+5 monitörde görüntü alır mıyım?

Monitörünüzün DVI çıkışının pinlerini saydığımızda sağda 24, solda ise 5 pin var. Yani sizinkisi 24+5. Hem analog hem de dijital sinyal iletebilenden.

Dönüştürücü hakkında bir şey diyemeyeceğim çünkü bilgim yok. Örneğin, yeni PC alıp VGA monitörünü dönüştürücüyle kullanamayan kullanıcılar oluyor bazen. Sizin de böyle bir şey yaşama olasılığınız var mı yok mu bilemiyorum. Bilenlerden öneri almalısınız.

Bu arada ekran kartı marka modelini de belirtirseniz diğer üyeler daha sağlıklı önerilerde bulunabilir.

Monitörünüzün DVI çıkışının pinlerini saydığımızda sağda 24, solda ise 5 pin var. Yani sizinkisi 24+5. Hem analog hem de dijital sinyal iletebilenden.

Dönüştürücü hakkında bir şey diyemeyeceğim çünkü bilgim yok. Örneğin, yeni PC alıp VGA monitörünü dönüştürücüyle kullanamayan kullanıcılar oluyor bazen. Sizin de böyle bir şey yaşama olasılığınız var mı yok mu bilemiyorum. Bilenlerden öneri almalısınız.

Bu arada ekran kartı marka modelini de belirtirseniz diğer üyeler daha sağlıklı önerilerde bulunabilir.
Ortadaki 2 li boş hocam monitördeki girişte. Orda pin yok sanırım zoom yaparak bakar mısınız?

Ekran kartı Sapphire RX 560 Pulse 2 GB

kardeşimin monitörü VGA girişinde sorun çıkardı. Eski biraz. Titreme yapıyor. DVI girişi ile bu sorunu çözelim dedik ama işin içinden çıkamadık. Aldığım dönüştürücüyü çok zor buldum ama kabloyu bulmak daha da zor hale geldi bizim için. Monitör girişini tekrar kontrol ederseniz 24+5 ise attığınız kabloyu sipariş geçeceğim fakat ortadaki girişlerde pin yok gibi.

Şuan kardeşim HDMI-VGA dönüştürücü ile kullanıyor monitörü. Onun dışında ekran kartında DVI-D girişi var. 24+1 ama bizim monitör 18+5 ya da 24+5..

Dönüştürücüde 24+5 giriş olduğu için benim paylaştığım ürünü alın. Başka bir 24+1 kabloyu alıp da riske girmeyin, teknoloji şans işi biraz da. :)
24+5 kablonun bir ucunu monitöre, bir ucunu da dönüştürücüye takın. En sonunda dönüştürücüyü de ekran kartına. Umarım sorunsuz çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı