DVR-R çalışıyor fakat gözükmüyor

S

serifcan

Ziyaretçi
Dün Windows 8.1 Pro yükledim bilgisayara. Cd takınca açıyordu, bir problem yoktu. Fakat 2 saat önce kullanılmayan programları kaldırdım. Olay ondan sonra oldu. DVD-R ışığı yanıyor fakat Bilgisayarım'da gözükmüyor ve cd takınca ekrana bir şey gelmiyor.

İşin garibi bütün programlar güncel. Az önce sil baştan yapıp yeniden Windows yükledim. Kesin olur dedim. Cünkü kullanabiliyordum fakat yine olmadı acil yardım edin deli olacağım :mad:

Son düzenleyen: Moderatör:

KS
B

Bekir Öztürk

Ziyaretçi
Programlarla alakası var mı bilmiyorum ama sistem geri yükleme yaparak programları geri getirebilirsiniz.

KS
S

serifcan

Ziyaretçi
Programlarla alakası var mı bilmiyorum ama sistem geri yükleme yaparak programları geri getirebilirsiniz.
Onunla alakası olacağını hiç sanmam. Cünkü daha yeni formatlı hiç bir dosya yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
B

Bekir Öztürk

Ziyaretçi
Kardeş kullanılmayan programları kaldırdım demişsin. Belki de onlardan birin dvd kullanıyordu.

format58

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Dvd sürücünün driveri mi oluyor arkadaşlar etmeyin eylemeyin. Kasa içerisinde bir şeyler yapmışsan yada gevşekse anakarta bağlı kablosu çıkmış olabilir.

Murat5038

Yottapat!
Katkıda Bulunan
En iyi cevaplar
101
Yer
Sakarya
Bilgisayar açılırken hemen dvd'yi tak sonra görünecek mi kontrol et. Bios default yap. Disk denetiminden sürücü kısmında DVD gözüküyorsa sürücü harfini E: olarak değiştir.
DVD sürücü modelini yazarsan güncel firmware var mı kontrol edeyim.

Yukarı