Dying Light 1 vs Dying Light 2

Dying light 1 mi? Dying Light 2 mi?

• Dying Light

Oy: 56 51,4%
  • Dying Light 2

Oy: 53 48,6%

• Oy verenlerin toplamı
    109
Şu an 1. oyunu oynuyorum fırsat bulduğumda 2. oyunuda oynayacağım. Şu an DL1'den inanılmaz zevk aldığımı söyleyebilirim. Bana canlılık 2. oyunda çok daha iyi geldi yani teknik açıdan falan elbette 2. oyun öndedir.

Birinci oyunun hikayesi ve yan görevleri bana iyi gelmedi İkinci Yun oj tatli olmuş birinci oyunda düşmanları olduremiyorum ikinci oyunda dodge falan bayağı iyi

Dün bir konu açmıştım Dying Light 1 mı yoksa Dying Light 2 mi? Diye bugün de anket açayım dedim hangisi daha cok sevilmiş diye benim fikrim Dying Light 1 sizce hangisi daha iyi?

İki oyunu da oynadım Dying Light 2. çıkışında 1 hafta sonra aldım yaklaşık 50 saatimi harcadım ve hala harcıyorum çünkü dünyası bu sefer gerçekten mükemmel olmuş ilk oyunda gece dışarı çıkmaya korkan ben 2. oyunda ilk 10 saatten sonra sürekli gece vakti çıkmaya çalıştım çünkü karakterin gelişimini muazzam hissediyoruz ben ana hikayeyi ve yan görevleri çok sevdim açıkçası ana hikayeyi sevme nedenim beni genelde ters köşeye yatırmasaydı yan görevlere gelecek olursak mesela kurye olduğumuz isteğe bağlı bir görev var ben sürekli yapıyorum çünkü sonunu gerçekten merak ediyorum. Parkur ve dövüş mekaniklerini güzel yedirmişler oyuna ve dünya o kadar güzel ki özenle yaratılmış her tarafta parkur yapabiliyoruz resmen. DL2 bir baş yapıt olmuş bana göre eğer ki God of War çıkmazsa yılın oyunu olabilir diye düşünüyorum alın aldırın oynayın oynattırın :) pişman olmayacaksınız fiyatını hak ediyor 100 saati aşarım ben yan hikayeler ile birlikte karakterimi geliştirip öyle ilerlemeyi daha çok seviyorum ben yan hikayeler de güzel olunca vazgeçemiyorum.

İki oyunu da oynadım Dying Light 2. çıkışında 1 hafta sonra aldım yaklaşık 50 saatimi harcadım ve hala harcıyorum çünkü dünyası bu sefer gerçekten mükemmel olmuş ilk oyunda gece dışarı çıkmaya korkan ben 2. oyunda ilk 10 saatten sonra sürekli gece vakti çıkmaya çalıştım çünkü karakterin gelişimini muazzam hissediyoruz ben ana hikayeyi ve yan görevleri çok sevdim açıkçası ana hikayeyi sevme nedenim beni genelde ters köşeye yatırmasaydı yan görevlere gelecek olursak mesela kurye olduğumuz isteğe bağlı bir görev var ben sürekli yapıyorum çünkü sonunu gerçekten merak ediyorum. Parkur ve dövüş mekaniklerini güzel yedirmişler oyuna ve dünya o kadar güzel ki özenle yaratılmış her tarafta parkur yapabiliyoruz resmen. DL2 bir baş yapıt olmuş bana göre eğer ki God of War çıkmazsa yılın oyunu olabilir diye düşünüyorum alın aldırın oynayın oynattırın :) pişman olmayacaksınız fiyatını hak ediyor 100 saati aşarım ben yan hikayeler ile birlikte karakterimi geliştirip öyle ilerlemeyi daha çok seviyorum ben yan hikayeler de güzel olunca vazgeçemiyorum.
Knk dediğin gibi ikinci oyun bir başyapıt olabilir birinci oyuna nazaran ölmeyen düşmanlar geliştiğini taktirde çok zevkli ölüyor özellikle ana görev insani biryerlere götürüyor yan görevlerde çeşitli baya güzel işlenmiş ama birinci oyun yan horevleri hep şunu git surdan al gibi ama bundaki yan görevler daha çeşitli ana görev birinci oyunda kısa grldi bana ve cesitlik yoktu ikincinoyunda ana görev insani aldıkça alıyor bide RPG unsurları serpiştirince mükemmel oluyor yani RPG bence belli ediyor kendini birşeylerin değiştiğini ve hikayeye yön verdiğini hissettiriyor birinci oyunda dediğim gibi gece ben korka korka çıkardım bide Harran bana göre korkunç baya yani ikincinoyun akıyor
Bide Harran çorak ben açık dunyasinada alisamadim

Son düzenleme:
İki oyunu da + zamanında bu tür farklı oyunları da saatlerce oynamış biri olarak (Kültür yerinde yani) Dying Light 2, 1'in eline su dökemez. Haritası ve etkinlikler dışında 1 tane üstün tarafını göremedim ilk oyuna karşı.

Kısaca şu ses > Dying Light 2 diyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı