Dying Light 1 vs Dying Light 2

Dying light 1 mi? Dying Light 2 mi?

• Dying Light

Oy: 56 51,4%
  • Dying Light 2

Oy: 53 48,6%

• Oy verenlerin toplamı
    109
İki oyunu da + zamanında bu tür farklı oyunları da saatlerce oynamış biri olarak (kültür yerinde yani) Dying Light 2, 1'in eline su dökemez. Haritası ve etkinlikler dışında 1 tane üstün tarafını göremedim ilk oyuna karşı.

Kısaca şu ses > Dying Light 2 diyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birazcık duygusal bakmayıp senaryo ya ve dünyaya baksanız dl2. daha iyi olacağını göreceksiniz ayrıca dl 1. gece gezmek neredeyse çok zordu oyun korkudan çıkıp birazcık daha gerilime ayak uydurmuş oyunun 2. serisin de.

Birazcık duygusal bakmayıp senaryo ya ve dünyaya baksanız dl2. daha iyi olacağını göreceksiniz ayrıca dl 1. gece gezmek neredeyse çok zordu oyun korkudan çıkıp birazcık daha gerilime ayak uydurmuş oyunun 2. serisin de.
Normal oyun oynayan birinin incelemesi farklıdır, derinlemesine oynayan seven insanın farklıdır. O yüzden baştan belirtmek isterim öyle oyun olsun diye oynayanların yorumu ile karıştırma benim yorumumu.

Bu arada duygusal falan demişsin ne oyun ne film kolay kolay duygulanmayan bir yapım var sanki oynarken yanımdaymışsın gibi yazmışsın da 😀 DL1 gece dışarıda gayet geziyordum evet zor, hatta yeri geliyor iksir içmeyi unutup öldüğüm oluyor ama o zoru seviyoruz biz. DL2'de kovalamaca başlamadıktan sonra gece dışarıda gezmek gündüz den kolay. En azından eşkiyalar falan yok çığırtkana yakalanmadığın sürece ki yakalanmak istemezsen yakalanmazsın, kovalamaca başlamıyor başlasa da kaçıp kurtuluyorsun böyle saçma iş mi olur? Dying Light'in en önemli 3 kriterinden birisi gece dışarıdaki zorluktur o Volatil'lerin sesini duyunca bilgisayar başında tüylerimiz diken diken oluyordu.

Bak sana ne diyeceğim. Waltz'ı bulduğumuz yere gelmeden önce kontrollü olarak kovalamca başlattım seviyeyi de 4 yaptım. Eceller çıkmaya başladı ne gariptir ki bir arabanın üstündeyim, sabah oldu ve oyun buga girdi arabanın altından eceller çıkıp çıkıp ölüyor. 250 tane madalyon kastım güzel dediğin oyun bu mu?

Sadece buna özel 1 inceleme konusu açardım ama hem uzun olur hem de ömründe adam akıllı oyu oynamamış çoluk çocuk gelip tatava yapar diye açmıyorum yoksa yazılacak çok şey var.

senaryo ya ve dünyaya baksanız dl2. daha iyi olacağını göreceksiniz
Bu ikisi dışında zaten üstün tarafı yok. Haritası güzel olmasaydı oyunu silecektim ben.

Dying Light'i Dying Light yapan, korku unsurlarıdır. İlk oyun Techland gidip önceki yaptığı 2 oyunu (Dead island) geliştirip Dying Light 1 gibi bir şaheseri ortaya sürdü. Sonra oyuncuları ve sözde büyük fan gruplarını dileyerek gidip saçma sapan bir oyun çıkardılar Dying Light 2. Senaryo güzel demişsin de o hikayenin o sonunu yazmayayım buraya 😀

Şuradaki %1'lik incelememe bakabilirsin az çok fikir verir. Dediğim gibi yazılacak şey çok, vakit yok.

Konu açılalı baya olmuş ama bende fikrimi belirteyim. 1.oyun sıkıcıydı. Ne hikâyesi ne de oynanışı iyiydi bence. 21 saatlik deneyimin 4 saati DLC'ye gitmişti ve DLC finali hariç aşırı sıkıcıydı bence. Ana oyun ise 17 saatin 10 saati sıkıcı son 7 saati keyifliydi. Dying Light 2'ye sıfır beklenti ile girdim ve gördüğüm kadarıyla 1.oyundan daha iyi. Şu Ubisoft'un bile bırakmaya başladığı sıkıcı yan etkinlikler ve challenge muhabbeti, adım başı çıkan yan görevler yüzünden oyunun hikâyesine odaklanamamak biraz kötüydü. Şu an oyunu 30 saat oynamışım ve ilk 20-25 saat çok keyifli iken son saatlerim sıkıcıydı. Bunda okul yüzünden günlük 1-2 saat oynamam da etki ediyor olabilir ama geçen sene de okul vardı ve ben çok keyifle Cyberpunk ve AC Valhalla oynamıştım.

Dün bir konu açmıştım Dying Light 1 mı yoksa Dying Light 2 mi? Diye bugün de anket açayım dedim hangisi daha cok sevilmiş diye benim fikrim Dying Light 1 sizce hangisi daha iyi?

2 oyunuda oynadım ve bitirdim 1. oyunu cidden muazzamdı ama 2.oyun çok çok daha iyiydi gerek mekanikleri gerek grafikleri açık dünyası bizim seçtiğimiz seçeneklere göre oyunun ilerlemesi falan herkese 2 oyunuda oynamasını tavsiye ederim.

Konu açılalı baya olmuş ama bende fikrimi belirteyim. 1.oyun sıkıcıydı. Ne hikâyesi ne de oynanışı iyiydi bence. 21 saatlik deneyimin 4 saati DLC'ye gitmişti ve DLC finali hariç aşırı sıkıcıydı bence. Ana oyun ise 17 saatin 10 saati sıkıcı son 7 saati keyifliydi. Dying Light 2'ye sıfır beklenti ile girdim ve gördüğüm kadarıyla 1.oyundan daha iyi. Şu Ubisoft'un bile bırakmaya başladığı sıkıcı yan etkinlikler ve challenge muhabbeti, adım başı çıkan yan görevler yüzünden oyunun hikâyesine odaklanamamak biraz kötüydü. Şu an oyunu 30 saat oynamışım ve ilk 20-25 saat çok keyifli iken son saatlerim sıkıcıydı. Bunda okul yüzünden günlük 1-2 saat oynamam da etki ediyor olabilir ama geçen sene de okul vardı ve ben çok keyifle Cyberpunk ve AC Valhalla oynamıştım.
Bu kadar eğlenmenizin sebebi beklentisiz oynamanızdır

Yeni konular

Geri
Yukarı