Rehber Dying Light 2 FSR Ultra Quality ayarını etkinleştirme

Makaleler
42
Dying Light 2'de kilitli olan ve ayarlarda görünmeyen FSR Ultra Quality ayarını bu adımları takip ederek etkinleştirebilirsiniz.

Öncelikle Belgeler kısmından Dying Light 2/out/settings dosyasını metin belgesi şeklinde açıyoruz. Sonrasında ilgili satırları aşağıda şekilde değiştiriyoruz:

Scale3D (0.77)
FSR (1.000000)
Upscaler (3)
Upscaling (3)

Ayarlarını bu şekilde düzenledikten sonra kaydediyoruz ve dosyaya sağ tıklayıp özelliklerden "Salt Okunur" kutucuğunu işaretleyip uygula dedikten sonra oyuna giriyoruz.

Fark etmiştim. DLSS özelliğini aktif edecek bir ekran kartım yok ancak FSR'dan faydalanmadan oyunu rahat rahat oynamak mümkün değil. FSR-Kalite seçiliyken fazla bulanıktı. Şimdi bu ayarı yaparak oyuna tekrar girdim ve buymuş dedim. Görüntü cilalandı resmen. Teşekkürler. FSR açan arkadaşlar varsa kesinlikle yapmalarını öneririm. FSR-Kalite ayarıyla arasında yaklaşık 5 FPS fark etti ancak 5 FPS görüntüdeki bu değişim için değer.

Metin belgesi ile açamayan arkadaşlar masaüstüne metin belgesi açtıktan sonra video isimli dosyayı metin belgesinin içine sürükleyebilir.

FSR Kalite ayarı ile ortalama 65 FPS alıyorken şimdi 60 FPS diyebilirim. Çoğunlukla 60 FPS ancak bazı ara sahnelerde 65-70'e çıktığı oluyor. Oyun deneyimi olarak 5 FPS etkiliyor ancak görüntüdeki bulanıklıklar gidiyor.

Oyuna ilk girdiğimde kısa aralıklarla drop yedim. 30 saniye sonra bütün droplar kalktı. Dropların kaynağı bu ayar mı yoksa gelen güncellemelerden sonra ilk kez girmiş olmam mı bilmiyorum.

Ben yapıyorum fakat Ultra quality seçeneği gelmiyor. (Her DX 12'ye geçiş yaptığımda DX 11'e geri atıyor bununla alakalı olabilir mi? )
Çık gir yapınca direk tüm ayarlarım sıfırlanıyormuş. Neden acabağa.

Son düzenleme:
Oyuna ilk girdiğimde kısa aralıklarla drop yedim. 30 saniye sonra bütün droplar kalktı. Dropların kaynağı bu ayar mı yoksa gelen güncellemelerden sonra ilk kez girmiş olmam mı bilmiyorum.
Aynı sorun bende de var. DLSS kalite, diğer bütün ayarlar High da.

1-2 dakika geçtikten sonra oyun akıcı oynatmaya başlıyor.

Son düzenleme:
Dying Light 2'de kilitli olan ve ayarlarda görünmeyen FSR Ultra Quality ayarını bu adımları takip ederek etkinleştirebilirsiniz.

Öncelikle Belgeler kısmından Dying Light 2/out/settings dosyasını metin belgesi şeklinde açıyoruz. Sonrasında ilgili satırları aşağıda şekilde değiştiriyoruz:

Scale3D (0.77)
FSR (1.000000)
Upscaler (3)
Upscaling (3)

Ayarlarını bu şekilde düzenledikten sonra kaydediyoruz ve dosyaya sağ tıklayıp özelliklerden "Salt Okunur" kutucuğunu işaretleyip uygula dedikten sonra oyuna giriyoruz.

resim_2022-02-15_085831.png

Bende öyle bir dosya yok. Setting klasörü içinde ise scr uzantılı bir dosya var. Bu dosya niye bende yok?

@Mamaqiyus Demek ki güncellemelerden kaynaklı. O droplar girdiğinde 15 GB Ram kullandığını gözlemledim. Oyunu satın aldığınız platform haricindeki platformları kapatmanızı öneririm. Umarım yakındaki güncellemelerle düzelir.
Eki Görüntüle 1305616

Bende öyle bir dosya yok. Setting klasörü içinde ise scr uzantılı bir dosya var. Bu dosya niye bende yok?
Settings klasörü içinde audio ve video adında 2 dosya olması lazım. Video isimli dosyayı metin belgesinin içine sürükleyerek açabilirsiniz. Daha sonra söylenen ayarları yapabilirsiniz.

Bende olmuyor. Birlikte aç seçeneği de yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda notepad++ diye bir uygulamayla yapıyor bende öyle yaptım bir de bunu dene istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı