Dying Light 2 vs Days Gone

Harrandan sonra nedense Dying Light 2'nin dunyasini begenemedim harran bana ben 2014 deyim dedirtmisti nedense ama Dying Light 2'nin dunyasi parkur elementleri olmadan klasik bir dunya sadece ve 1'i oynadiysan çok da eglenemeyebilirsin.

1'i oynayanlar 2'yi beğenmiyor mu? Hangi kitapta yazıyor bu basmakalıp merak ettim.

Mekanikler degistiginden alismasi zor oluyor ve bayabiliyor ozellikle gece dışarıda kalamama bana daha oyunun ilk saatinden baymisti.

Size küçük bir anımı anlatayım, dayz gone oyununu indirdim açtım ve oyun beni içine çekmedi kapattım 3 saat falan oynamıştım. Sonra tekrar açtığımda oyun verileri yoktu ve New game dedim, sonra 6 saat falan oynadım bug oldu ve çıkmam gereken yerden çıkamadım, sonrasında oyunu kapatıp açtığımda yine veri yok dedi ve New game tarafına yönlendirdi sonra oyunu sildim :)

Hocam bahsettiğiniz eksikler oyunun gelişme aşamasında olan sorunlar. Eğer oyunda yan görevler ile ilerlerseniz ne mermi ne de benzin sıkıntısı çekiyorsunuz.

Hikaye konusunda eksik fakat yeterli denebilir. Bu oyunda tlou veya rdr hikayesi beklemek yanlış olur zaten.
Bana gore hikayesi yeterli degil yani dedigim gibi sondaki ciftlik savasi disinda hikayede heyecanlanilabilecek neredeyse hicbir yer yok, yan gorevleri yaparken bile ben hem benzin hem mermi sıkıntısı cekmistim zamanında oynarken bir tane seri makineli tufegin mermisini 3 saat aramıştım en son bir kampı basarken bulmustum ama asırı az vermisti benzinlerin ciktigi tek yerde o illet gibi olan yol kenarindaki guvenlik yerleriydi (yanlis olabilir)

Oyunu bu kadar gomuyorum fakat gercek bir zombi oyunu hissiyati veriyor ordaki atmosfer ve zombiler falan olabilecek en iyi senaryoyu yapmislar ama dediginiz gibi tlou falan bu oyunu yerden yere vurur

@Godlixy Son olarak, seçiminizde yardımcı olmak adına şöyle bir kıyas da yapayım. Days Gone oynanışı, görevleri vs. açısından biraz daha ağır bir oyun. Aksiyonu Dying Light kadar hızlı değil. Dying Light biraz daha hareketli ve tabiri caizse çoğu anında hızlı davranmayı gerektiren bol aksiyonlu bir oyun. Bu açıdan da düşünüp kararınızı verebilirsiniz.

Şunu da söyleyeyim, iki oyun da üzmez. İki oyunun da birbirinden güzel kılan birçok farklı özellikleri mevcut.

@Godlixy Son olarak, seçiminizde yardımcı olmak adına şöyle bir kıyas da yapayım. Days Gone oynanışı, görevleri vs. açısından biraz daha ağır bir oyun. Aksiyonu Dying Light kadar hızlı değil. Dying Light biraz daha hareketli ve tabiri caizse çoğu anında hızlı davranmayı gerektiren bol aksiyonlu bir oyun. Bu açıdan da düşünüp kararınızı verebilirsiniz.

Şunu da söyleyeyim, iki oyun da üzmez. İki oyunun da birbirinden güzel kılan birçok farklı özellikleri mevcut.
Hocam aksiyon severim fakat days gone alacağım gibi.Zam gelmezse DL2 sonra alacağım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı