Çözüldü Dying Light 2'nin optimizasyonu berbat durumda

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

VXCMANE

Centipat
Daha fazla  
Dün aldım oyunu. Bugün daha 1 gün olmadı ve nefret ettim oyundan. Bu nasıl arayüz bu nasıl optimizasyon? Ya kötü bilgisayarım olsa tamam sorun bende ama 3070'im var ve sanki 1050'den oynuyormuşum gibi. Her 3 saniyede bir yeni ortama gittiğimde drop giriyor. Hatta belki 1050'den daha iyi performans alınabilir. Ayrıyeten oyunu başlatıyorum. 15 dakika sonra açılıyor oyun. Bu tek bende mi böyle yaşayan başka arkadaş var mı? Varsa kesinlikle şu an alınabilecek bir oyun değil. Bu oyunu atlamanızı öneririm. Oynanacak halde değil bu şekilde.

Çözüm
Oyun HDD'de ise ve bilgisayarında SSD varsa SSD'de oynamayı denemelisin. Oyun depolama seçen oyunlardan biri. Kendimde de böyle oldu.
Dün aldım oyunu. Bugün daha 1 gün olmadı ve nefret ettim oyundan. Bu nasıl arayüz bu nasıl optimizasyon? Ya kötü bilgisayarım olsa tamam sorun bende ama 3070'im var ve sanki 1050'den oynuyormuşum gibi. Her 3 saniyede bir yeni ortama gittiğimde drop giriyor. Hatta belki 1050'den daha iyi performans alınabilir. Ayrıyeten oyunu başlatıyorum. 15 dakika sonra açılıyor oyun. Bu tek bende mi böyle yaşayan başka arkadaş var mı? Varsa kesinlikle şu an alınabilecek bir oyun değil. Bu oyunu atlamanızı öneririm. Oynanacak halde değil bu şekilde.
Yok RX 6700 XT var 2K da ultra ayarlarda 80 fps 60 saatim var.

Optimizasyon kötü değil shader derlemesi yapıyordur arkada. 1-2 saat oyna geçer.
Evet baya bir süre girmemiştim geçen gün girdim ilk başta dondu bir iki sonra gene düzeldi.

16 GB RAM ve SSD'ye sahipsen yağ gibi akması lazım bu oyunun.

Hard diskdeymiş oyun. Hemen taşıyıp deneyeceğim, sorunun çözümü bu büyük ihtimalle.

Tek sorun hard diske kurmammış, hiç dikkat etmedim. SSD'ye taşıdığımda düzeldi, SSD candır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı