Starfield optimizasyonu berbat

İşletim sistemi
Windows 11

ramsteinn

Decapat
Makaleler
1
RAM
16 GB
Ekran kartı
RX6800
İşlemci
Amd Ryzen 5600
Ekran kartım RX6800 oyunu açtım çıkar çıkmaz 2-3 saat oynadım ve optimizasyon berbat. Şehirde gezerken grafikleri düşüğe veya ultraya da alsam oyun 40-60 FPS arası geziyor ve grafiklerde ultrada bile kötü geldi gözüme. Lakin küçük ve kapalı mekanlarda ise grafik kalitesi ve FPS değeri gayet iyi. Tüm ayarları açıp kapadım internetten de baktım optimize ayarlar falan yapmaya çalıştım ama hiç türlü düzelmiyor. Oyun ve büyük açık alanlarda berbat bir FPS ve grafiğe sahip bunların yanında FSR açmazsanız grafikler leş bulanık çamurlu oluyor çünkü FSR oyuna keskinlik veriyor.

Oyun gayet optimize ve harika çalışıyor(!) Bana inanmazsanız oyunun yapımcısını dinleyebilirsiniz. 🤗

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ayar derken anlamadım? FPS artsın diye birkaç mod ve birkaç grafiği aşağı çektim o kadar. Bir 3-4 ay sonra sistemi yenileyip tekrar bakacağım oyuna.
Ben RTX 2060 ve I5 10400F ile şu an 50 FPS civarı alıyorum FPS'i kilitleyip gamepad ile oynayacağım fena gelmedi bana. İsterseniz ayarlarımı ve modları atabilirim. Eğer her şeyi dip yaparsam 60 alıyorum.

Ayarları atsanız yeter.
1694889670515.png

Geri
Yukarı