Starfield optimizasyonu berbat

İşletim sistemi
Windows 11

ramsteinn

Decapat
Makaleler
1
RAM
16 GB
Ekran kartı
RX6800
İşlemci
Amd Ryzen 5600
Ekran kartım RX6800 oyunu açtım çıkar çıkmaz 2-3 saat oynadım ve optimizasyon berbat. Şehirde gezerken grafikleri düşüğe veya ultraya da alsam oyun 40-60 FPS arası geziyor ve grafiklerde ultrada bile kötü geldi gözüme. Lakin küçük ve kapalı mekanlarda ise grafik kalitesi ve FPS değeri gayet iyi. Tüm ayarları açıp kapadım internetten de baktım optimize ayarlar falan yapmaya çalıştım ama hiç türlü düzelmiyor. Oyun ve büyük açık alanlarda berbat bir FPS ve grafiğe sahip bunların yanında FSR açmazsanız grafikler leş bulanık çamurlu oluyor çünkü FSR oyuna keskinlik veriyor.

Ekran kartım RX6800 oyunu açtım çıkar çıkmaz 2-3 saat oynadım ve optimizasyon berbat. Şehirde gezerken grafikleri düşüğe veya ultraya da alsam oyun 40-60 FPS arası geziyor ve grafiklerde ultrada bile kötü geldi gözüme. Lakin küçük ve kapalı mekanlarda ise grafik kalitesi ve FPS değeri gayet iyi. Tüm ayarları açıp kapadım internetten de baktım optimize ayarlar falan yapmaya çalıştım ama hiç türlü düzelmiyor. Oyun ve büyük açık alanlarda berbat bir FPS ve grafiğe sahip bunların yanında FSR açmazsanız grafikler leş bulanık çamurlu oluyor çünkü FSR oyuna keskinlik veriyor.
Starfield’ın pc optimizasyon’u berbat.

Günümüzdeki çoğu AAA oyun böyle maalesef. Yorumlara bakmadan alıp bunlara para yedirmeyin, zaten satılır diye gittikçe daha beter hâlde çıkarıyorlar oyunları.
Game pass dışında oynayan azdır zaten türkiye de.

Şimdilik öneri olarak HUB'ın yayınladığı görüntü kalitesini en iyi tutarken iyi bir FPS kazanımı sunan ayarlarını öneririm. İki ayar yayınladılar. Biri kalite diğeri ise performans.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu grafiklerde aldığım FPS'e bak. Ekran kartım sistem gereksinimlerine göre düşük ama şu görüntü kalitesine bakar mısın? Bir de oyun çöküp duruyor kafayı yiyeceğim. TLOU1 bile daha fazla fps veriyor.

1693992388665.png

Şu grafiklerde aldığım FPS'e bak. Ekran kartım sistem gereksinimlerine göre düşük ama şu görüntü kalitesine bakar mısın? Bir de oyun çöküp duruyor kafayı yiyeceğim. TLOU1 bile daha fazla FPS veriyor.

Eki Görüntüle 1933362

Ben ultraya alsam bile kötü gözüküyor şehirlerde, büyük yerlerde...

Maalesef çoğu AAA oyun böyle günümüzde geçen sene çıkan oyunların optimizasyonları berbattı bu sene de öyle.

Bu dönemde konsol almak en mantıklısı oldu PC'den ucuz fiyata, iyi grafiklerde 60 FPS oynanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı