Dying Light İnceleme

Makaleler
21
Hikayeli zombi oyunu arayanların mutlaka ama mutlaka oynaması gereken bir oyun. Hikayeye herkes sallamış berbat demiş ama gram alakası yok hikayesi gayet iyi.

+Grafikler
+Fena olmayan optimizasyon
+Tatmin edici hikaye
+Oldukça detaylı zombi modellemesi
+Gece gündüz döngüsü
+Oyunun Türkiye'de geçip çoğu karakterlerin Türk olması (Türkçe konuşmuyorlar), (Bu artı gibi gelmeyebilir ama yine de bize göre ilgi çekici olabilir)

-Saçma sapan bir save sistemi, oyunda quick save olmayışı, öldükten sonra ya da oyundan çıkıp tekrar girdikten sonra saçma sapan bir yerde başlıyor oluşumuz

Oyunu Enhanced olanından almanızı öneriyorum çünkü The Following DLC'si de var ve bu ana hikayeden hemen sonra geçiyor diye biliyorum, yeni karakterler ve yepyeni bir senaryo var.

Oyunu 6 günde tam 14 saat oynayarak bitirdim yan görevlere neredeyse hiç bakmadım.

Son düzenleme:
Yan görevleri yapmanızı öneririm. Bazılarının hikayesi güzel oluyor. Ya da oyunun oynanışını sevdiyseniz sırf uzasın diye de yapabilirsiniz.

Hocam bence hikayesi pek iyi değildi bana göre ama oynanış çok zevkli co op deneyimi ile birlikte mükemmel oluyor oynanış birde following i oynuyoruz arkadaşla efsane hikayesi daha iyi ilginç olmuş bakalım ne zaman bitircez.

Çıktığından beridir takip ettiğim bir oyun. PC almadan önce internet kafede oynamışlığım çok var :)
Oyundaki auto save sistemi şöyle; sağ alt taraflarda zaten bir şekil oynuyor belli yerlerde, güvenli bölgelerdeyken oyundan çıkarsan girdiğinde tekrar ordan devam ettirir. Bir de ölünce oyun seni en yakındaki güvenli bölgede veya avcı kulesinde spawn ediyor. Ben oyunu 2 günde bitirmiştim, bu oyunun başına geçince kalkasım hiç gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı