Çözüldü Dying Light kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

samet4747

Hectopat
Merhaba, Dying Light oynuyorum Steam üzerinden. Ancak oyun hata vermeden donuyor ve bir süre sonra kapanıyor, donma sırasında W'ye basıyorum ve yürüme sesi geliyor fakat görüntü donuk kalıyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Driverlarını güncelle oyun dosyalarını doğrulat. Düzelmezse sistemini de belirterek tekrar yaz.

Ekran kartımın termal macununu yeniledikten sonra bu sorunları yaşamaya başladım. V-Sync açınca kapanma sorunu düzeldi. Bununla ilgili bir fikri olan varsa, fikrini belirtirse sevinirim.
Sistem:
GTX 1660
Ryzen 5 3600
16 GB RAM
650W PSU
Driverlarını güncelle oyun dosyalarını doğrulat. Düzelmezse sistemini de belirterek tekrar yaz.

Ekran kartımın termal macununu yeniledikten sonra bu sorunları yaşamaya başladım. V-Sync açınca kapanma sorunu düzeldi. Bununla ilgili bir fikri olan varsa, fikrini belirtirse sevinirim.
Sistem:
GTX 1660
Ryzen 5 3600
16 GB RAM
650W PSU

Çözüm
Sistem:
GTX 1660.
Ryzen 5 3600.
16 GB RAM.
650W PSU.

İstersen profesyonel yardım alarak ekran kartın özellikle padlere de tam oturuyor mu bir kontrol et. V-Sync açıyorsan kısıtlama yapıyorsun demek ki fazla güçte ısı gereğinden fazla artıyor olmalı. Kartın da fabrikasyon ayarında belli bir ısıda kendini kapatma durumu yaşıyor olabilirsin. Mümkün olduğunca en kaliteli macunu ve pad kullanmanı öneririm.

İstersen profesyonel yardım alarak ekran kartın özellikle padlere de tam oturuyor mu bir kontrol et. V-Sync açıyorsan kısıtlama yapıyorsun demek ki fazla güçte ısı gereğinden fazla artıyor olmalı. Kartın da fabrikasyon ayarında belli bir ısıda kendini kapatma durumu yaşıyor olabilirsin. Mümkün olduğunca en kaliteli macunu ve pad kullanmanı öneririm.

Bende ondan korkuyorum fakat BF5, Cyberpunk 2077 veya Forza Horizon 5'te oynuyorum. Olsa bu oyunlarda olurdu diye düşünüyorum.

Eğer tek bir oyunda oluyorsa oyunu ayarlardan kıs stabilize et derdim ama kartı ayırdığından direk ısıyı iyi iletmeyen bir macun veya tam oturmayan termal pad geliyor akla.

Eğer tek bir oyunda oluyorsa oyunu ayarlardan kıs stabilize et derdim ama kartı ayırdığından direk ısıyı iyi iletmeyen bir macun veya tam oturmayan termal pad geliyor akla.

Eğer öyle bir sorun olsa sence kendini sadece Dying Light'ta gösterir mi? İçime kurt düştü şimdi. FPS sabitlemesi yapmadan önce Full ayarlarda 130 falan alıyordum, FPS sınırlamasını 144 yaptım. Yani kart yine yoğun kullanılıyor. Fikrini merak ediyorum.

Cyberpunk 2077 gibi ağır oyunlarda bir sorun yaşamıyorum.

Son düzenleme:
Hayır tabii ki de diyorum ki sorunun hiç macun işlemi yapmadan oluşsaydı ayarları kısıtla derdim o şekilde çözerdin. Ama işlemden sonra oluştu dediğin için böyle düşünüyorum. Afterburner ile oyun içi değerlerini at istersen daha düzgün yorum yapalım ama ilk dakikada alma ekran görüntüsünü 10 15 dakika oyna sonrasında al yolla. Sistemlerimiz yakın zaten en azından fikir olur.

Hayır tabii ki de diyorum ki sorunun hiç macun işlemi yapmadan oluşsaydı ayarları kısıtla derdim o şekilde çözerdin. Ama işlemden sonra oluştu dediğin için böyle düşünüyorum. Afterburner ile oyun içi değerlerini at istersen daha düzgün yorum yapalım ama ilk dakikada alma ekran görüntüsünü 10 15 dakika oyna sonrasında al yolla. Sistemlerimiz yakın zaten en azından fikir olur.

MSI Ventus kartım var, 75 74 derece alıyorum. Önceden ölçtüm.
OCCT harici bir testte (FurMark ve MSI Kombustur), test kendini 9. 10. dakikada kapatıyor. Ama OCCT testinde 1 saat yaptım bir sıkıntı olmadı.

75 derece bu mevsimde çok çok normal maksimum değer ise. FurMark OC hız aşırtmalı kartlarda çökertiyor. Çözümü yine Afterburner ile stok değerlere alıp kaydetmek ayarları. Birebir aynı sorunları bu yolla çözdüm. Galiba oyunu default ayarlarda bir kez daha denemelisin. Bu da bir çözüm olabilir. Monitör bende de 144Hz var ama counter dışında her oyunda 60FPS sabit değer benim için fazlaca yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı