Çözüldü Dying Light oynarken sistem kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dying Light'a başladım fakat şöyle bir sıkıntım var. Oyuna girdiğimde sistem bazen aniden kapanıp tekrar başlıyor. Sıkıntıyı biraz araştırıp yabancı forumlarda aynı sıkıntıyı çeken kişilerin ortak noktasının OC. yapmaları olduğunu gördüm. Ekran kartıma yaptığım voltajsız OC.'yi kaldırdığımda sıkıntım bir tık azaldı fakat hala kapanma sıkıntıları yaşıyorum. Başka hiç bir oyunda bu sıkıntıyı yaşamadım FurMark ve OCCT testleri sıkıntısız gözüküyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir? PSU Aerocool V3X 500W fakat PSU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum oyunla alakalı bir sıkıntı. Sıcaklıklarım ise 55-65 derece civarlarında dolaşıyor.

Çözüm
Sorunun çözümünü RAM'i değiştirerek hallettim. Sistemimin tek RAM slotu bozulduğu için elimde fazladan 8 GB RAM mevcuttu. Sorun RAM'lerden kaynaklıymış konu kapanabilir.
Veya bunu da tercih edebilirsiniz tam f/p
Fiyat neredeyse 700 tl ve arkadaş 500 tl civarı dedi 700 tl ile 500 tl yakın bir fiyat değil maalesef.

PSU konusunda bilgim sıfır marka hakkındaki.

Veya bunu da tercih edebilirsiniz tam F/P

500W az kalmazmı be.
Çünkü yeni bir sistem diyor 1050'den daha iyi bir şey topluycak 1050 bşle 400W falan istiyor bence 550W olmalı.

Geri
Yukarı