Çözüldü Dying Light oynarken sistem kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

orpheus2690

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ordu / Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dying Light'a başladım fakat şöyle bir sıkıntım var. Oyuna girdiğimde sistem bazen aniden kapanıp tekrar başlıyor. Sıkıntıyı biraz araştırıp yabancı forumlarda aynı sıkıntıyı çeken kişilerin ortak noktasının OC. yapmaları olduğunu gördüm. Ekran kartıma yaptığım voltajsız OC.'yi kaldırdığımda sıkıntım bir tık azaldı fakat hala kapanma sıkıntıları yaşıyorum. Başka hiç bir oyunda bu sıkıntıyı yaşamadım FurMark ve OCCT testleri sıkıntısız gözüküyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir? PSU Aerocool V3X 500W fakat PSU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum oyunla alakalı bir sıkıntı. Sıcaklıklarım ise 55-65 derece civarlarında dolaşıyor.

Çözüm
Sorunun çözümünü RAM'i değiştirerek hallettim. Sistemimin tek RAM slotu bozulduğu için elimde fazladan 8 GB RAM mevcuttu. Sorun RAM'lerden kaynaklıymış konu kapanabilir.
Bu başka oyunlar da oluyor mu? Olmuyorsa oyun ile alakalı bir şey olabilir.
Oyun ile alakalı hocam bir çok konu okudum fakat net bir çözüm sunana rast gelmedim maalesef. Daha ağır oyunlarda hiç sıkıntı çekmeden oynayabiliyorum.

Bir de RAM'ın 2 GB bir şey bekleme Dying Light'tan. Yani Ekran Kartının RAM`I

Oyun ile alakalı hocam bir çok konu okudum fakat net bir çözüm sunana rast gelmedim maalesef. Daha ağır oyunlarda hiç sıkıntı çekmeden oynayabiliyorum.

Dying Light sistem gereksinimleri neler?
  • Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:
  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 81. ...
  • İşlemci: Intel i5-2500 3.3GHz / Amd FX-8320 3.5 GHz.
  • Bellek: 8 GB DDR 3.
  • Disk Alanı: 40 GB.
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870.
  • Ses: DirectX 10 destekli kart.

Bak bunu gözlemlediğim kadarıyla söyleyeyim i3 kullanıyorsun sanırım ama Dying Light i5 destekleyen bir oyun sorun ne kadar çıkarır şu an düşünemiyorum kusura bakma. Ama benim eski bilgisayarımda işlemci yüzünden Just Cause 2 açılmıyordu.
Alakası olduğunu düşünmüyorum sistemim bu oyunda darboğaz yaşatmadan sıkıntısız bir şekilde oynatıyor. Oyunun açılmama veya kapanma sorunu yok sistemi aniden kapatma sıkıntısı var. Hani dert değil fakat SSD'lere zarar gelebilir diye endişe ediyorum.
Sisteminizi söyleyebilir misiniz peki?
GTX 1050 Gaming 2G, i3 6100, 8x1 DDR4 XPG D30 RAM, 120+240 GB SSD ve VX 500W PSU mevcut sistemimde.

Bir de RAM'ın 2 GB bir şey bekleme Dying Light'tan. Yani işlemcinin RAM`I

Dying Light sistem gereksinimleri neler?
  • Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:
  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 81. ...
  • İşlemci: Intel i5-2500 3.3GHz / Amd FX-8320 3.5 GHz.
  • Bellek: 8 GB DDR 3.
  • Disk Alanı: 40 GB.
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870.
  • Ses: DirectX 10 destekli kart.
Bu neden olamaz çünkü oyunun o zaman hiç açılmaz vrya siyah ekran vermesi gerekirdi

S
Alakası olduğunu düşünmüyorum sistemim bu oyunda darboğaz yaşatmadan sıkıntısız bir şekilde oynatıyor. Oyunun açılmama veya kapanma sorunu yok sistemi aniden kapatma sıkıntısı var. Hani dert değil fakat SSD'lere zarar gelebilir diye endişe ediyorum.

GTX 1050 Gaming 2G, i3 6100, 8x1 DDR4 XPG D30 RAM, 120+240 GB SSD ve VX 500W PSU mevcut sistemimde.
Sisteminiz yeterli sorunun ne olduğunu pek anlayamadım ama voltaj konusunu bir araştır

GTX 1050 Gaming 2g, i3 6100, 8x1 DDR4 XPG D30 RAM, 120+240 GB SSD ve VX 500W PSU mevcut sistemimde.

Bak arkadaşım bende şu an Dying Light oynuyorum. Sistemim i5 9600-16 GB RAM-GTX 1650-750W kasa yağ gibi akıyor.

Bu neden olamaz çünkü oyunun o zaman hiç açılmaz vrya siyah ekran vermesi gerekirdi
Voltaj yetmezliğinden şüphe ediyorum fakat bunun bir şekilde çözümü olmalı. Hatanın yazılımsal olduğuna eminim çünkü aynı sıkıntıları çeken çok fazla insan olmuş fakat kimse nasıl çözdüğünü anlatmamış. Başka hiç bir oyunda bu tarz bir sıkıntı yaşamadım.

Geri
Yukarı