Dying Light vs Dying Light 2

Zaten arkadaşımla oynayacağım, anlatımınız için teşekkür ediyorum ben zaten hikayeyi önemsemiyorum benim için önemli olan böyle sıkılınca girip açık dünyasına doyup güzel parkur yapıp arkadan podcast ya da müzik açıp zevk almak.

Mick Gordon - rip & tear dinlereyek zombi kesmeni öneririm çünkü vuruş hisse bana göre gayet iyi son vuruşlar aşırı tatmin edici, adamın ya da zombinin ortadan ikiye ayrılması mükemmel haz veriyor. Ya da benim psikolojik sorunlarım var.

@Enes_Kayikji o zaman kesin alın sizin için bu oyun. Rahat 100 Saat'i var yavaş yavaş oynarsanız bence.

Evet ben zaten o kadar hikaye odaklı birisi değilim açık dünyanın içinde parkur yaparken arkadan podcast dinlemek daha çok hoşuma gidiyor arada sıkılınca görev yapıyorum.

İlk oyunda cok güclüydü following dlcsinde arkadaşla bir küfür ediyorduk anlatamam 2. oyunda 3 vuruşa yere yıkıldı bizde gülmekten yıkıldık.

Ya vallahi gece gezemiyoruz ki ilk oyunda o ne öyle 3 şarjör boşaltıyoruz ölmüyor :D

Zaten arkadaşımla oynayacağım, anlatımınız için teşekkür ediyorum ben zaten hikayeyi önemsemiyorum benim için önemli olan böyle sıkılınca girip açık dünyasına doyup güzel parkur yapıp arkadan podcast ya da müzik açıp zevk almak.

Aman zayıflasın hocam o da neydi öyle sinirden masayı yumrukladım gece gezilmiyor vallahi :D

Arkadaşımla bitirdikten sonra bir de kendim bitireceğim açık dünyası güzelse atmosveri güzelse parkur mekanikleri güzelse tamamdır.

Parkur mekanikleri güzel arkadaşla oynarsanız sarıyor fakat bazı yerlerde benim sövüp çıktığım bile oldu mesela anten görevinde.

Mick Gordon - rip & tear dinlereyek zombi kesmeni öneririm çünkü vuruş hisse bana göre gayet iyi son vuruşlar aşırı tatmin edici, adamın ya da zombinin ortadan ikiye ayrılması mükemmel haz veriyor. Ya da benim psikolojik sorunlarım var.

Deneyeceğim çok teşekkür ederim her şey için elinize sağlık kolay gelsin herkese iyi günler dilerim.

Parkur mekanikleri güzel arkadaşla oynarsanız sarıyor fakat bazı yerlerde benim sövüp çıktığım bile oldu mesela anten görevinde.

Vallahi birinci oyunda benim de şu zombiden örnek mi ne alıyorduk o görevde çok sinirlenmiştim bir de gece istiyor.

Peki oyunu hikayeyi sadece 1 kere bitirerek 100 saat üzeri yapar mıyım? Arkadan müzik açıp açık dünya da sadece zombileri keserek parkur yaparak falan?
Ana hikâyesi sadece 40 saatti diye "hatırlıyorum" Yan hikâye ve dolaşmalarla vb. 100 saat olur bence. Düzeltme: Ana hikâye ve yan hikâye vb. ile 80 saatmiş.

İlk oyunu 55 saat oynadım, ikinci oyunu da 65 saat kadar oynadım.

İlk oyundan 2.'ye geçerken gerçekten zorlanıyorsunuz. Çünkü oyun kendini çok geliştirmiş mekaniksel anlamda çok fazla yenilik var. Tarz olarak da kendilerini değiştirmişler. Alışması biraz zaman alıyor ama alıştıktan sonra 2. oyun > 1. oyun oluyor.

İlk oyunun ilk 10 saatinde sıkıntıdan ölüyordum. İkinci oyunda da aynı 10 saatlik bir alışma süreci var.
Neden böyle derseniz oyunda gelişim ağacı var. Yani oynadıkça gelişiyorsunuz. Yenilikler kazanıyorsunuz. Başlangıçta 5 vuruşta öldürdüğünüz zombiler sonlarda tek hareketinizle 5 tane olabiliyor.

2. oyunda çok fazla aksiyon geliştirmesi mevcut. Uçan tekmeler. Kancayla uçarak havada vurmalar. Hava'da ok kullanımı. Gibi çok fazla aksiyonu güçlendiren etmenler mevcut. 2. oyun parkur anlamında bizi gerçekten koşucu gibi hissettiren bir oyun. Ama ilk oyunda sözde koşucuyuz yani.

Kendim henüz oynayamadım ancak çevremde oynayanlardan duyduklarım 2'de 1'in tadını yakalayamadıkları. 2 oyuna da sahip olan birçok arkadaşım 2 yerine hala 2023'te 1'i oynuyorlar. 2 parkur elementleri konusunda oyun ilerledikçe çok açılıyor ve açık dünyada gezmek zevk veriyor ancak Techland çalışanlarının (Dying Light 2 oyun geliştiricisi ve yayıncısı firma) vaat ettikleri pek çok şey tatmin etmiyor.

Kendim henüz oynayamadım ancak çevremde oynayanlardan duyduklarım 2'de 1'in tadını yakalayamadıkları. 2 oyuna da sahip olan birçok arkadaşım 2 yerine hala 2023'te 1'i oynuyorlar. 2 parkur elementleri konusunda oyun ilerledikçe çok açılıyor ve açık dünyada gezmek zevk veriyor ancak Techland çalışanlarının (Dying Light 2 oyun geliştiricisi ve yayıncısı firma) vadettikleri pek çok şey tatmin etmiyor.

Tek başarısız yanları "hikayenin sona etki ediyor" demeleriydi. Hikayesi kötü değil ama seçimlerin oyuna etkisi çok büyük değil. Bu beni etkilemedi öyle bir beklentim yoktu. Zombi pataklamak ve parkur yapmak istiyordum Ultra keyif aldım.

Bu arada 2 oyunun da yan hikayeleri tatminkâr diyebilirim. Bence atlamadan oynamaya çalışın. CO-OP tavsiye ederim.

Tek başarısız yanları "hikayenin sona etki ediyor" demeleriydi. Hikayesi kötü değil ama seçimlerin oyuna etkisi çok büyük değil. Bu beni etkilemedi öyle bir beklentim yoktu. Zombi pataklamak ve parkur yapmak istiyordum Ultra keyif aldım.

Bu arada 2 oyunun da yan hikayeleri tatminkâr diyebilirim. Bence atlamadan oynamaya çalışın. CO-OP tavsiye ederim.
Bildiğim kadarıyla tekrar eden düşmanlardan ve "hikayenin sonuna etki ediyor" dan şikayetçiler zaten birkaç teknik detay da var ama onlar aklımda değil. Yan hikayeler konusunda da övüldüğünü duydum. İlk oyunu Superbox tarifem yenilenince ve Disco Elysium'u bitirdikten sonra indirip oynamayı düşünüyorum.

Ana hikâyesi sadece 40 saatti diye "hatırlıyorum" yan hikâye ve dolaşmalarla vb. 100 saat olur bence. Düzeltme: Ana hikâye ve yan hikâye vb. ile 80 saatmiş.

40 saat değil AFK bırakarak 40 saat yapılırda ben 17.5 saatte bitirdim en kötü sonu yaptım cok sinirliyim.

Geri
Yukarı