e-Devlet hesabıma giriş yapmaya çalışılıyor

Joshiferxx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, bugün e-Devlet'e giriş yaptım ve gelen kutuma baktım. Tam geçen ay bugün birden çok başarısız deneme oldu diye bir mesaj gelmiş ancak yeni gördüm. Şüphelendim ve kullanım geçmişine baktım. Dün gece ve bu gece yaklaşık 1 saat önce tekrar başarısız giriş denemeleri olmuş. 2 Adımlı denetlemeyi açtım, artık giriş yaparken telefonuma gelen kodu istiyor. Birçok kişinin başına geldiğini gördüm bu problemin, ne yapabilirim? Yarın sabah alo 160'ı arayacağım. Telefonuma gelen kodu girmeden giriş yapmalarının yolu var mıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

T.C. kimlik numaranıza sahip olan herhangi birisi sürekli bunu yapabilir diye tahmin ediyorum. Bazen insanları T.C. kimlik numarasın bir harfini yanlış yazınca bile böyle durumlar ortaya çıkabiliyor.

Hocam kargo alırken bile T.C. kimlik numaramızı veriyoruz ya da yakın zamanda bazı sitelerin kullanıcı bilgilerinin çalındığını duyduk. Sizce telefonuma gelen kodu girmeden hesabıma erişmelerinin bir yolu var mıdır? Biraz araştırdım yakın zamanda birçok kişinin başına gelmiş.

Hocam kargo alırken bile T.C. kimlik numaramızı veriyoruz ya da yakın zamanda bazı sitelerin kullanıcı bilgilerinin çalındığını duyduk. Sizce telefonuma gelen kodu girmeden hesabıma erişmelerinin bir yolu var mıdır? Biraz araştırdım yakın zamanda birçok kişinin başına gelmiş.
Kodu girmeden erişebileceklerini zannetmiyorum.

Herkes telefona kod geliyor demiş. Ben bunu ilk defa duyuyorum, benim telefonuma hiç giriş yaparken kod gelmiyor. T.C. kimlik numaramı ve şifremi bilen herkes girebiliyor. Hatta ben de tüm akrabalarımın T.C. kimlik numaraları ile şifreleri var onlarınkine onların haberi olmadan girebiliyorum.

Herkes telefona kod geliyor demiş. Ben bunu ilk defa duyuyorum, benim telefonuma hiç giriş yaparken kod gelmiyor. T.C. kimlik numaramı ve şifremi bilen herkes girebiliyor. Hatta ben de tüm akrabalarımın T.C. kimlik numaraları ile şifreleri var onlarınkine onların haberi olmadan girebiliyorum.
Hocam 2 adımlı doğrulamayı açtım o yüzden kod geliyor. E devlet anahtar diye bi uygulama yapmışlar giriş yaptığınız zaman o uygulamadan gelecek kodu istiyor.

Hocam 2 adımlı doğrulamayı açtım o yüzden kod geliyor. e-Devlet anahtar diye bir uygulama yapmışlar giriş yaptığınız zaman o uygulamadan gelecek kodu istiyor.

Bugün Facebook gruplarında da gördüm böyle bir olay, neden oluyor bilmiyorum umarım açıklama gelir. Bende tırstım ufaktan duruma göre bende iki aşamalı doğrulama açarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı