E-okul devri kapanıyor!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
20170529_034754.png

Gün geçmiyor ki güzel ülkemde farklı bir şey yaşanmasın. Her şey kapatıldı bir e-okul kalmıştı, onu da kapatıyorlar. Yazık... Neymiş efendim veliler okula gelip öğrencinin durumunu sormuyormuş(!). Benim ailem gelip soruyor. Bu çağda eski sisteme dönmek çok garip!

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle veliler gelip öğretmenle görüşmeli. Doğru bir uygulama. Saldım çayıra mevlam kayıra durumu var çünkü...
Bu uygulama buna yöneltecektir ama doğru bir uygulama değil bence. Bilinçli bir veli zaten notlara rağmen gidip görüşür. Notun her şey olmadığını; önemli olanın davranışlar olduğunu bilir.

Daha yeni liseden çıkmış birisi olarak ben gayet yararlı buluyordum o uygulamayı. Öğrencilerinin durumunu kontrol etmesi açısından çok kolaylık sağlıyordu.

Siz neyini sevmiyorsunuz hocam? @Mert

eOkul gerçekten de velileri tembelleştiriyor. Okullarda tek bir veli bile bulamıyorsunuz. Bariz görülüyor. Velinin öğretmen yardımıyla bir şeyler yapması öğrenciyi çok olumlu etkileyen birşey.

Emin olun bu uygulama, akıllı tahtalardan daha çok başarıyı arttırır :D

eOkul gerçekten de velileri tembelleştiriyor. Okullarda tek bir veli bile bulamıyorsunuz. Bariz görülüyor.

Emin olun bu uygulama, akıllı tahtalardan daha çok başarıyı arttırır :D
Öğretmenler velilerle görüşmek istemiyor. Bir işe yaramıcak kısacası.

Böyle saçma bir uygulama olamaz. Kurtarma sınavları var. Kalma, geçme, belge için ortalamayı sürekli kontrol ediyorduk. Şimdi sene sonu kaldın diye süpriz mi olacak. Tek tek öğretmenlere sorsak alacağımız cevap bilmiyorum sınavdan kaç aldın. Hesaplanması çok zor olacak bunun yanında. Çok sık yaşanmasa da e okula not yanlış girilebiliyor ve öğretmenleri uyarıyoruz. Benim görüşüme gelirsek kesin şu parayla mesaj olayını satmak için yapıyorlar. Millet ileriye gitmeye çalışır bunlar tablet dağıtırlar 1 derste hoca da demez ki çıkarın tabletten ders işleyeceğim. Hadi ileri gidemiyoruz bari geri gitmeyelim. Öğretmenler eliyle doldursun karneyi sınavda soruları boş kağıda yazıp cevaplayalım.

Topluca cevaplayayım.

1- eOkul notları yanlış girilse bile düzeltilebilir. Şehir efsanesidir, sene sonuna doğru eOkul kapanıyor, yalan. Öyle bir durum yok. Yaz tatilinde bile karneniz değiştirilebilir.
2- Kalma geçme durumu o kadar da karışık bir şey değil. Zaten kafadan düşecek ortalamanızı hesaplayamıyorsanız, liseyi geçecek kafa yoktur zaten o çocukta.
3- Veliler gidecek, öğretmenler paşa paşa cevaplayacak. Zorunlu bir şey. Okuldan okula da öğretmenin tutumu değişir.
4- Eliyle karne doldurmak neden çağ dışı? Ayrıca eliyle doldurduğu da nerden çıkmış. Dünyada birçok ülkede eOkul gibi sistem yok. Okul bazlı oluyor böyle sistemler ki en mantıklısı. Bundan önce nasıl olduysa, şimdi de öyle olabilir.

Sorun sistemde tembellik. Tembellik olmasa her şey düzelecek. Velisinden öğrencisine, öğretmenine.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı