E-sigara Tavsiyesi

İngstagram'da Buhar.Keyfi sayfasında, pil ve likit ile birlikte kargo dahil 240 liradır. Orjinal ürün aldım ve kullanıyorum. Pico tavsiye etmem, Alien 85 tavsiye ederim.

@ReTinaS, "Eleaf Stick Pico (TR içi 190 liradan fazla verme)" demişsiniz ama TR'de 300 TL'den aşağı bulamadım. Bildiğiniz orijinal ve güvenilir ürün satan sitelerin linklerini de atın bari :)

Yasakmı bilmiyorum ama. ELEAF PİCO FULL KİT 200 TL Mesela en basitinden güvenilir bir satıcı. Türkiye içi güzel bir platform buranın alışveriş bölümünden referans ve yorumlara göre güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Arkadaşta forumu inceleyebilir hatta güzel örnekler var.

Ben iStick Pico'yu 25 dolara alabiliyorum mesela ama artık sadece toplu siparişlerde alım yapacağım. Şuan için bir alımım yok olsaydı geliş fiyatından verebilirdim size.

@ReTinaS, "Eleaf Stick Pico (TR içi 190 liradan fazla verme)" demişsiniz ama TR'de 300 TL'den aşağı bulamadım. Bildiğiniz orijinal ve güvenilir ürün satan sitelerin linklerini de atın bari :)

Buharli Lokomotif Facebook sayfasinin tedarikci grubu var, gayet güvenilirler... Zaten emre güvenilir olmayani gruba almiyor...

E-Sigaraya neden gerek duyuluyor?

Bizzat kullandığım sigarayı bırakma tekniğinden bahsedeceğim. Sigarayı içerek ve azaltmadan bıraktım.

Winston Blue diye sigarayı yıllarca içtim ve defalarca birden bırakmayı denediğimde başarısız olmakla birlikte tekrar başladığımda daha da fazla içmeye başladım. Tıpkı oyuncağından ayrılan çocuğun oyuncağına tekrar kavuştuğunda daha da sıkı sarılması gibi bir durumla karşılaştım.

Sigara filtresi kullanmaya çalıştım, uzun zaman bir kullandım bir bıraktım. Çünkü sigara bazen tatmin etmiyordu. Böyle bir sürecin ardından Winston Silver'a geçiş yapmaya çalıştım, aynı şekilde geri dönüşler oldu. Öyle böyle derken bir kaç yılda aynı sayıda sigara(20) içerek daha hafifleriyle vücudumu daha az nikotine alıştırdım.

Bu boğuşmanın ardından Winston Silver'ı bir süre filitresiz kullandım. Ardından bunada filitre denedim biraz daha boğuştum, sonra Winston One'a geçiş yaparak biraz daha boğuştum. Buna da alışınca filtreye geçtim, Winston One + filitre ile yine boğuştum ve sonunda iyice alıştım.

Yaklaşık 2 yıl öncesi Winston Blue'yu filtresiz günde 20 adet içiyordum, mücadele sonucu Winston One + filitreli yine günde 20 adet içiyordum. Bazen canım sigara çekmiyordu artık sadece el alışkanlığı olmaya başladı, vücudum iyice ultra az nikotine alışmıştı. Sigara sayısı kendiliğinden günde 20'den 15'e kadar falan geriledi ve gün ortasında paketim bitmiş ve yenisini alma isteği ortadan kaybolmuştu. Bende tabii ki yenisini almadım, 3 senedir sigara içmiyorum.

Buharli Lokomotif Facebook sayfasinin tedarikci grubu var, gayet güvenilirler... Zaten emre güvenilir olmayani gruba almiyor...
Güvenilir ve uygun site linkini konu sahibi için istemiştim. Kendim için aldığımda yurt dısından TR'de neredeyse yarı fiyatına getirtebiliyorum :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı